Все про біткойн
Інвестиції в криптовалюту.Новини,події,курс,аналіз,факти.
Головна » Зуко Вілкокс про хардфорк Біткойна, Ефіріума і ZCash.
12:17
Зуко Вілкокс про хардфорк Біткойна, Ефіріума і ZCash.

Біткойн спільнота зазвичай вважає хардфорки загрозами безпеці, оскільки вони можуть привести до розколу ланцюга, формуванню двох нових блокчейнів і стати причиною постійних непорозумінь в співтоваристві. У даній статті, керівник проекту ZCash, Зуко Вілкокс, пояснює, що таке "дружній" форк і в яких випадках хардфорки можуть виявитися корисними.

Учасники криптовалютної спільноти вже не раз ставали свідками хардфорків, особливо це стосується Ефіріума. На думку Вілкокса, пов'язану з хардфорком небезпеку можна проаналізувати, відповівши на два питання:

Чи веде хардфорк до двох (постійних) окремих гілок оригінального блокчейна?

Чи веде він до розколу суспільства?

Грунтуючись відповідями на ці два питання, можна легко проаналізувати ризик, який несе в собі конкретний хардфорк, а також визначити доцільність схвалення того чи іншого хардфорка співтовариством.

Випадок Ethereum Classic

Унікальність хардфорків Ефіріума полягає в тому, що вони співвідносяться і з першим, і з другим питанням. Хардфорк, який призвів до появи Ethereum Classic, закінчився утворенням окремих гілок оригінального блокчейна, обидві з яких мають значну ринкову капіталізацію, призначену для користувача базу і активність. Отже, здійснений командою Бутеріна хардфорк для порятунку TheDAO спочатку ніс в собі ризики розколу.

Нещодавно команда розробників Ethereum Classic провела власний хардфорк з переходу від оригінальної інфляційної грошової політики Ефіріума до дефляційної.

З приводу свого рішення команда розробників ETC пише:

«Для подальшого розвитку Ethereum Classic співтовариству необхідно прийняти грошову політику, що врівноважує довгострокові інтереси інвесторів, розробників та операторів бізнесу. Ми продовжимо працювати з протоколом спільноти Ethereum Classic, щоб публічно розробити безпечну процедуру хардфорка, грунтуючись на пропонованій грошовій політиці ».

Хардфорк монетарної політики Ethereum Classic не створив окремих відгалужень блокчейна і не привів до розколу суспільства. Таким чином, відповідно до класифікації Вілкокса, цей хардфорк є прикладом безпечного хардфорка.

Оцінка Bitcoin Unlimited

Хардфорк Bitcoin Unlimited, на думку Вілкокса, слід віднести до небезпечних і незахищених хардорків, оскільки він веде до розколу суспільства і утворення двох постійних окремих гілок в оригінальному блокчейні біткойна.

Якщо буде створено два біткойна , а доводи прихильників BU припадуть до душі більшій кількості користувачів, пояснити, що таке біткойн , буде набагато складніше, оскільки він представлятиме дві окремі грошові одиниці.

Більш того, якщо обидві новоутворені ланцюжки продовжать існувати, для здійснення транзакцій користувачам доведеться використовувати маркери і біткойни , і Bitcoin Unlimited. А це може призвести до ще більшої плутанини.

В цьому відношенні софтфорки менш небезпечні, адже вони не ведуть до утворення окремих гілок оригінального блокчейна біткойна . Вони здатні викликати розкол суспільства, але в цілому, софтфорки розроблені не для того, щоб проводити незворотні зміни в протоколі.

У майбутньому, якщо виникне така необхідність, ZCash робить ставку на дружні хардфорки. Команда проекту разом з Вілкоксом хоче, щоб спільнота оцінювала і аналізувала хардфорки, враховуючи переваги, які вони можуть принести мережі.
джерело 

Переглядів: 161 | | Теги: Зуко Вілкокс, ZCash, Блокчейн, хардфорк, Ethereum | Рейтинг: 5.0/1
СХОЖІ НОВИНИ
Всього коментарів: 0
avatar