Все про біткойн
Інвестиції в криптовалюту.Новини,події,курс,аналіз,факти.
Головна » Zcash і Ethereum: як два блокчейна розвиваються разом
09:10
Zcash і Ethereum: як два блокчейна розвиваються разом


Світ блокчейна часом не здається доброзичливим і відкритим до співпраці, завдяки поділу спільноти на групи, кожна з яких підтримує певну технологію і не проти покритикувати погляди колег як на професійному, так і на особистому рівні.
Однак, прогрес, досягнутий у впровадженні технології анонімності Zcash в мережі Ефіріума, служить нам нагадуванням про те, що не весь світ блокчейна побудований тільки на суперництві.
На поточний момент згадані блокчейни мають принаймні три загальновідомих напівофіційних проекти. Також можна додати, що творець Ефіріума Віталік Бутерін є радником Zcash і що Зуко Вілкокс (Zooko Wilcox), творець Zcash, позначив свою прихильність до Ефіріуму в презентації на Devcon.
Технічний директор Zcash Натан Вілкокс (Nathan Wilcox) описав спільні проекти з Ефіріумом, як органічну взаємодію між розробниками в криптовалютном просторі. Він пояснив, що, на його думку, багато криптовалют володіють унікальними характеристиками.
«Ці системи можуть адаптуватися і приймати в себе кращі характеристики від інших мереж, але у кожної з них будуть залишатися унікальні особливості, що відрізняють її від інших», - сказав Вілкокс, привівши в приклад біткойн, Ефіріум і Zcash.
На соціологічному рівні, настрої щодо блокчейна характеризуються як «максималістичні», просуваючи ідею того, що вся технологія заснована на підсумковій перемозі і домінуванні тій чи іншій мережі. Вілкокс зазначає, що для всіх буде краще, якщо перехід з блокчейна на блокчейн буде максимально простим:
«Забезпечуючи плавну і зручну взаємодію між блокчейнами, ми з'єднуємо цілу мережу користувачів таким чином, що кожен з них як і раніше може вибирати те рішення, яке підходить для нього найкраще».


«ZoE» зростає

Ідея участі Zcash в Ефіріумі (Zcash on Ethereum - ZoE) носить досить неформальний характер і може бути охарактеризована як додавання технології Zcash в Ефіріум (все почалося з «малятка ZoE» - назва з'явилася під час тренінгів в Корнуеллі минулого літа).
Одним з головних переваг Ефіріума вважається гнучка мова розумних контрактів, яка дозволяє розробникам писати практично будь-яку програму, яку вони захочуть. В цей же час Zcash може похвалитися технологією zk-SNARKS - шифруванням, яке може приховати інформацію про відправника, одержувача і баланси кожної адреси.
Незважаючи на те, що мета кожного блокчейна в наданні користувачу унікальних можливостей, дві мережі, схоже, навпаки хочуть стати схожими один на одного, запозичивши унікальні характеристики у партнера.


Інший квест

Крістіан Райтвісснер, (Christian Reitwiessner), відповідальний за розробку мов програмування розумних контрактів Ефіріума, зазначає, що мережа спочатку планувала впровадження моделі zk-SNARKS і саме це спонукало його на співпрацю з Ефіріумом. І ось недавно у нього з'явилася можливість вивчити детально, яким  чином використання цієї технології можливо на благо розумних контрактів Ефіріума.
Крістіан опублікував довгий пост в своєму блозі, що оповідає про таємничі внутрішніх розробках по цій темі, що пройшли в грудні. Незабаром після цього розробник Zcash Аріель Габізон (Ariel Gabizon) припустив, що вони проведуть деякі спільні роботи в Берліні. Що вони і зробили, виходячи з недавнього прогресу в спільному проекті.
Райтвісснер підкреслив, що існують реальні можливості застосування анонімності, що надається моделлю zk-SNARKS. Наприклад, якщо говорити про голосуваннях, які отримають більшу анонімність завдяки проекту ZoE.
«Таким чином можна створити анонімну систему, де ніхто не знає, хто за кого проголосував, а підрахунок голосів відбувається децентралізованим способом в блокчейні», - пояснює Райтвісснер.

Згодом така система може бути використана і для захисту іншої фінансової інформації.
Крістіан також додав, що їх метою є впровадження технології в Ефіріум в найкоротші терміни - за можливості, до моменту виходу запланованого оновлення Metropolis. Крім цього, Крістіан планує попрацювати над інструментарієм, який спростить життя розробникам і дозволить їм в повній мірі скористатися можливостями zk-SNARKS для своїх власних цілей.


Пов'язуючи блокчейни

Є й інший проект - Алхімія (Project Alchemy), який повинен створити «міст» між Zcash і Ефіріумом. Об'єднання різних блокчейнів - не сама свіжа ідея. Існують побічні мережі і експерименти, такі як Cosmos і Polkadot, які іноді називають «Інтернет блокчейнів», які прагнуть об'єднати різні мережі.
Вілкокс зазначає: «Всі вони схожі між собою, так як їх метою є об'єднання різних блокчейнів в одну систему, що має мережевий ефект».


Чим же відрізняється Алхімія?

Проект має на меті Алхімія - зробити обмін Zcash на ефір простіше, без участі централізованого посередника, керуючого торгівлею. Весь процес буде виглядати наступним чином - продавець ефіру відкриває «замовлення» на розумний контракт в Ефіріумі, який знаходиться в мережі і не завершується, поки хтось його не дотримає, а продавець не отримає необхідну кількість Zcash на конкретну адресу. Таким чином, обмін відбувається без участі третьої сторони. Безумовно, для подібної роботи системи має бути досить людей, які здійснюють обмін на платформі, щоб операції здійснювалися швидко.
Існують також плани по налагодженню зв'язків між іншими блокчейнами. Проект Алхімія - послідовник BTC Relay, який таким  чином з'єднує ефір і біткойн. Вілкокс зазначає, що вони планують роботу над аналогічним проектом, який з'єднає Zcash і біткойн.


Постійна співпраця

Зуко Вілкокс говорить, що Zcash недавно представила версію контрактів Hashed Time-Lock для гаманців Bitcoin Core. Є надія на те, що вони можуть бути використані для міжмережевих транзакцій і згодом стануть одним із способів зв'язку блокчейнов між собою.
Натан Вілкокс висловлює надію, що подібні проекти допоможуть зв'язати різні блокчейни, зробивши всю технологію більш цілісною:
«Фанатична прихильність до конкретних блокчейнам уповільнює загальний розвиток технології - саме цього ми спробуємо уникнути, налагоджуючи зв'язки між різними мережами».

джерело

Переглядів: 263 | | Теги: Ethereum, Blockchain, ZCash | Рейтинг: 4.0/1
СХОЖІ НОВИНИ
Всього коментарів: 0
avatar