Все про біткойн
Інвестиції в криптовалюту.Новини,події,курс,аналіз,факти.
Головна » В Україні запропонували легалізувати PayPal, Webmoney та інші платіжні системи
17:01
В Україні запропонували легалізувати PayPal, Webmoney та інші платіжні системи

У Верховній Раді України зареєстрований законопроект № 5361, що дозволяє резидентам країни використовувати для онлайн-розрахунків міжнародні системи електронних грошей.

Зокрема, документ дозволяє і простим українцям купувати випущені нерезидентами електронні гроші в «готівковій та безготівковій формі» за умови здійснення таких операцій через українські банки.

Крім PayPal і Webmoney, мова може йти про таких платіжних системах, як ApplePay, GoogleWallet і інші, однак біткойни та інші криптовалюти безпосередньо не згадуються.

Якщо законопроект успішно пройде всі читання і буде прийнятий офіційно, електронні гроші в Україні зможуть випускати не тільки банки, а й інші фінансові організації, а також держказначейство. Цими грошима можна буде оплачувати товари, послуги і навіть податки.

Примітно, що документ був внесений практично одночасно з тим, як НБУ повідомив банківський сектор про своє рішення заборонити використання в країні чотирьох платіжних систем: WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Wallet і Wallet one / Єдиний гаманець.

У той же час ряд економістів вже припустив, що активізація Нацбанку України щодо електронних грошей і електронних платіжних систем пов'язана зі зміною стратегії регулятора.

Не далі як минулого тижня правлінням НБУ була представлена ​​дорожня карта Cashless Economy, в якій вперше прописані офіційні плани регулятора по використанню технології блокчейн в Україні. Згідно з опублікованою дорожню карту, в рамках розвитку НПС "Простiр" відбудеться «еволюція e-money» в якості безготівкового інструменту платежів, емітентом якого стане Нацбанк.

У разі прийняття законопроекту працюють в Україні банки позбудуться монополії на випуск електронних грошей. Випускати їх зможуть фінансові організації, у яких є ліцензія на переказ коштів без відкриття рахунків. Крім того, випускати електронні гроші буде держказначейство. Згідно з документом, воно зможе відкривати рахунки для виплат фізособам, які отримують переклади з держбюджету. Умови відкриття та обслуговування таких рахунків повинен буде визначити Кабінет міністрів.

Крім цього, законопроект містить ряд інших важливих норм.

«Стаття 15-1 законопроекту дозволяє українському бізнесу (НЕ фізособам, а саме суб'єктам господарювання) приймати електронні гроші, випущені нерезидентами в іноземній валюті за надання робіт, послуг, продаж товарів. Одна ця можливість може спростити життя багатьом фрілансерам, а також українським e-commerce проектами, які працюють з іноземними ринками », - цитує ain.ua Дениса Берегового, партнера і з-засновника юридичної фірми Axon Partners.

Переглядів: 153 | | Теги: Україна, PayPal, регулювання, Нацбанк, WebMoney, фрілансери | Рейтинг: 5.0/1
СХОЖІ НОВИНИ
Всього коментарів: 0
avatar