Все про біткойн
Інвестиції в криптовалюту.Новини,події,курс,аналіз,факти.
Головна » В Японії Біткойн став законним засобом платежу
11:10
В Японії Біткойн став законним засобом платежу

У лютому цього року з'явилася інформація про те, що в квітні в Японії почне діяти перший в світі закон про цифрову валюту, який визнає біткойн в якості форми платежу. Минулого тижня Агентство фінансових послуг Японії (FSA) офіційно оголосило точну дату вступу законопроекту в силу - 1 квітня 2017 року. І це не жарт.

Біткойн - законний спосіб оплати

Законопроект визнає біткойн в якості платіжного методу, але не валюти. Як пояснює найбільша за обсягом торгів криптовалютна біржа Bitflyer, біткойн має «цінність, подібну активам». Активи можуть «використовуватися громадянами для оплати вартості покупки, оренди продуктів або отримання послуг, і відправлятися за допомогою електронних систем обробки даних».

«Новий закон визначає біткойн і інші віртуальні валюти в якості форми платежу, але не легальної валюти. Біткойн буде вважатися активом до тих пір, поки не будуть прийняті подальші поправки і зміни до податкового законодавства Японії ».

Які вимоги до бірж

Крім ухвалення біткойна в якості законного способу оплати, законопроект також накладає ряд нових вимог на криптовалютні біржі. Зокрема, їм необхідно бути зареєстрованими урядом країни і дотримуватися певних вимог.

Наприклад, біржі повинні володіти мінімальним капіталом в 10 мільйонів японських єн, а також мати належну систему захисту від крадіжок і втрати коштів. Необхідно також ввести певні системи і процеси, наприклад, навчання співробітників, правила внутрішнього розпорядку і управління та керівництво з аутсорсингу.
Закон, що вступив в дію також вносить поправки до Акту про запобігання переказів коштів, одержаних злочинним шляхом (Act on Prevention of Transfer of Crimina Proceeds). Тепер, щоб відповідати закону, криптовалютні біржі мають дотримуватися суворих правил KYC.

Заплутана бухгалтерія

У середу видання Nikkei Asian Review повідомило про те, що в законопроекті «присутня дилема щодо бухгалтерської звітності». У діючих зараз в Японії бухгалтерських стандартах не згадуються цифрові валюти, отже, відсутні будь-які інструкції з приводу звітів з метою оподаткування.

Більшість людей і компаній просто не відображають в совій звітності накопичення в цифровий валюті. Ті ж, хто все-таки повідомляє про кріптовалютні заощадження, зазвичай відносять їх у своїх звітних відомостях до «товарно-матеріальних цінностей». Емітенти звітують про них як про «грошові зобов'язання». Проте, відсутність стандартів означає можливість «ризику, що компанії-власники віртуальної валюти можуть використовувати спотворену оцінку вартості або раптово понести великі втрати», - говорить представник компанії Pricewaterhousecoopers Aarata Чікако Сузукі (Chikako Suzuki).

У статті Nikkei Asian Review повідомляється: «У вівторок Рада зі стандартів бухгалтерської звітності Японії прийняла рішення почати переговори з питання регулювання обігу віртуальної валюти, які, ймовірно, триватимуть протягом шести місяців».

джерело 

Переглядів: 210 | | Теги: Японія, Закон, Біткойн | Рейтинг: 5.0/1
СХОЖІ НОВИНИ
Всього коментарів: 0
avatar