Все про біткойн
Інвестиції в криптовалюту.Новини,події,курс,аналіз,факти.
Головна » У Пошуках Сатосі Накамото
09:24
У Пошуках Сатосі Накамото

Фахівцям Агентства Нацбезпеки США (АНБ) за допомогою систем тотального прослуховування PRISM, MUSCULAR і стильометрія вдалося деанонімізіровати творця криптовалюти біткойн Сатосі Накамото. Про це пише в своєму блозі інтернет-підприємець і інвестор Олександр Мьюз.

За його інформацією, проведений в 2011 році лінгвістичний аналіз всіх онлайн повідомлень від імені Сатосі Накамото (≈80 тисяч слів на форумах і в листах розсилки) показав, що ця людина досконало володіє англійською мовою, пише в чіткому стилі і допускає мало помилок. У першому повідомленні він використовував американську англійську, але після цього відразу переключився на класичний правопис з використанням таких слів як colour замість color, grey замість gray і так далі, збагачуючи тексти фразами на кшталт bloody hard.

Разом з лінгвістичним аналізом було проведено і аналіз програмного коду. Це дозволило зробити висновок, що розробник програми - «програміст світового рівня з глибоким знанням C ++ і великим бекграундом в області криптографії, економіки і P2P-систем».

АНБ, в свою чергу, використовували методи стильометрії - схильності повторюватися в текстах.

Тексти Накамото порівнювалися з трильйонами зразків текстів інших авторів в інтернеті. Зокрема, АНБ визначило 50 найпопулярніших слів в текстах Сатосі. Потім його тексти розбили на 5000 текстових фрагментів, для кожного з яких була розрахована частотність цих 50 слів. Результатом став унікальний ідентифікатор кожного фрагмента з 50 цифр. Потім, пояснює Мьюс, кожне з отриманих чисел було поміщено в 50-мірний простір і спроектована на площину з використанням методу головних компонентів. В результаті було отримано якийсь цифровий відбиток текстів Сатосі Накамото, який встановлює його авторство.

Отримавши ці дані, АНБ поставило собі за мету встановити особу автора. З відбитками Сатосі порівняли листи і чати мільярда людей, щоб виявити його особистість.

В ході свого розслідування професор журналістики і професійний лінгвіст Адам Пененберг з Нью-Йоркського університету провів лінгвістичний аналіз текстів Сатосі. На його думку, розробник біткойна навмисне використовував британське маскування, щоб ускладнити лінгвістичний аналіз своїх текстів, замітаючи тим самим сліди.

Краще за всіх під лінгво-психологічний портрет Сатосі Накамото підходить Ніл Кінг (Neal J. King), вважає автор розслідування. Судячи з його профілем на Facebook, це дуже освічена і фантастично начитана людина, яка залишила відгуки до 46 книг на Amazon, в тому числі по астрономії, біології, криптографії, лінгвістиці, літератури, математиці, філософії та фізики. Всі ці відгуки написані в відмінному літературному стилі, дуже чисто, без єдиного зайвого слова і помилок. Втім, як і інші потенційні співавтори, Ніл Кінг спростовує свою причетність до біткойна. Шість років тому на пряме запитання він дав відповідь, заявивши, що взагалі ніколи не чув про біткойн і що для отримання хоч якоїсь інформації про криптовалюту йому довелося вивчити статтю у Вікіпедії.

У 2013 році фахівець з безпеки Серхіо Лернер, який нині очолює RSK Labs, провів ретельний аналіз початкових транзакцій і переконливо довів, що c 3 січня 2009 року по 25 січня 2010 року майнінгом займалася тільки одна людина, і абсолютна більшість здобутих в той час монет зберігаються у нього до цих пір.

Очевидно, що цією людиною був творець криптовалюти, якого ми знаємо під псевдонімом Сатосі Накамото.

Однак не можна однозначно стверджувати, що згенеровані в перший час монети належать Сатосі, але факт в тому, що хтось почав Майнінг з першого блоку і продовжував його цілий рік на стабільній швидкості близько семи мегахешей в секунду, з невеликими паузами приблизно кожні 100 годин, імовірно, для резервного копіювання гаманця.

За оцінками автора, Сатосі в перші місяці добув близько 1 млн монет.

В цілому, из 1 814 400 перших згенерованих монет близько 1 148 800 (близько 63%) ніколи не витрачалися. Можливо, майже всі ці монети до сих пір знаходяться в розпорядженні Сатосі Накамото.


джерело 

Переглядів: 116 | | Теги: США, АНБ, Сатосі Накамото, Біткойн | Рейтинг: 5.0/1
СХОЖІ НОВИНИ
Всього коментарів: 0
avatar