Все про біткойн
Інвестиції в криптовалюту.Новини,події,курс,аналіз,факти.
Головна » У даркнеті з'явилася ще одна можливість робити бізнес на програмах-здирниках
10:58
У даркнеті з'явилася ще одна можливість робити бізнес на програмах-здирниках


   Навряд чи для когось буде секретом, що останнім часом програми-вимагачі (форма шкідливого ПО, яке зашифровує файли жертви і вимагає викуп за їх відновлення) переживають бум. При цьому кіберзлочинці стають все більш витонченими. Ще одним набираючим популярність видом такої діяльності стають схеми партнерства «програми-вимагачі як сервіс».

Однією з останніх в їх ряду стала програма-вимагач Dot, пише PCWeek. Підвищена небезпека полягає в тому, що вона дозволяє заробити на кіберзлочині навіть найменш технічно підкованим  користувачам.

«Спрощений і зрозумілий дизайн програми-здирника Dot дозволяє практично будь-якій людині зробити кіберзлочин, - попереджають дослідники фірми Fortinet, які прогнозують, що незабаром Dot стане великою загрозою для компаній. - Хоча ми не бачили цієї програми-здирника в реальному світі, після розміщення рекламних оголошень на форумах хакерів це лише питання часу, коли люди почнуть заковтувати наживку ».
Дана схема з'явилася в середині лютого, і все, що необхідно користувачу, щоб почати діяти, це отримати доступ до завантаження за допомогою браузера Tor і зареєструвати біткойн-адресу для отримання викупу.

Коли все це зроблено, автори Dot надають керівництво для початківців, включаючи рекомендації, які типи файлів використовувати для поширення програми-здирника, а також рекомендації, в яких країнах і скільки  вимагати для отримання максимальної вигоди.

Автори заходять навіть так далеко, що надають користувачам приладову дошку для відстеження кількості і статусу заражень. Ядро сервісу шкідливого ПО виглядає так само, як у будь-якого легітимного набору програмних інструментів.

Надання Dot у вигляді вільного сервісу з оплатою в розмірі частини доходу має свої переваги як для авторів, так і для їх партнерів. Творці програми-здирника отримують простий спосіб поширення свого шкідливого ПО (в поєднанні з чималим постійним доходом від успішних заражень), а потенційні злочинці безкоштовно отримують в свої руки програму-здирника.

Жертви заражаються Dot за допомогою шкідливих прикріплених файлів, які після запуску шифрують їх файли і відкривають html-файл під назвою ReadMe, інформує, що їм необхідно внести викуп в біткойнах, щоб знову отримати доступ до своїх даних.

Хоча при продажу подібною схемою  з користувачів утримується плата, будь то одноразовий платіж або одна з підписок на сервіс, така нова операція з програмами-вимагачами вільно надає партнерам шкідливе ПЗ в обмін на велику частину видобутку.

Правда, автор написав Dot так, щоб технічно грамотний користувач не зміг переписати програму і привласнити собі весь дохід.

Раніше в мережі було виявлено схожий сервіс під назвою Satan, який точно таким же чином дозволяє початківцям кіберзлочинцям заражати комп'ютери жертв вірусами-вимагачами.

джерело 

Переглядів: 148 | | Теги: Біткойн, крадіжка біткойнів, хакери, даркнет, мережа | Рейтинг: 5.0/1
СХОЖІ НОВИНИ
Всього коментарів: 0
avatar