Все про біткойн
Інвестиції в криптовалюту.Новини,події,курс,аналіз,факти.
Головна » Трохи політики: чому Китай проти біткойна і за блокчейн
21:15
Трохи політики: чому Китай проти біткойна і за блокчейн

Криптовалютне товариство оговтується від жорстких заходів Китаю і намагається передбачити наступні дії Пекіна. Політика китайської влади далеко не прозора, тому можна тільки припускати, як довго можуть тривати нові заборони щодо бірж біткойна і продажів токенів.

Проте, якщо ми будемо розглядати дії Китаю в контексті його більш широких геополітичних намірів, ми можемо принаймні зрозуміти, що поставлено на карту, а також які довгострокові проблеми і можливості створюються для індустрії криптовалюти і блокчейна.

Візьмемо до уваги наступне:

Народний банк Китаю підійшов набагато ближче до випуску державної цифрової валюти, ніж будь-який інший Центробанк в світі. Він уже створив власний дослідницький інститут, що вивчає цифрові валюти, і призначив його голову людину, яка відкрито обговорює можливість створення державної цифрової валюти з криптовалютними ЗМІ.

Бажання Китаю припинити глобальне домінування долара США стало більш явним, як і у інших членів міжнародної коаліції БРІКС (Бразилія-Росія-Індія-Китай-Південна Африка). Президент Росії В. Путін, виступаючи після зустрічі БРІКС в китайському місті Сяминь в цьому місяці, сказав, що група буде працювати разом "для подолання надмірного панування обмеженої кількості резервних валют».

На відміну від своєї обережності щодо біткойна, Китай прагне до поширення технології блокчейна. Урядом і приватними компаніями були створені різні консорціуми високого рівня для розробки і впровадження технології розподіленого реєстру. Міністерство інформаційних технологій Китаю підтримує нову лабораторію блокчейна, створену через кілька днів після заборони роботи біткойн бірж.

Відповідно до своєї ініціативи «Один пояс і один шлях», на реалізацію якої піде близько 900 мільярдів доларів для створення наземних і водних маршрутів, які охоплюють 65 країн, Китай ініціює один з найбільших в світі планів з розвитку міжнародної торгівлі та інфраструктури (за типом плану Маршалла ), націлений на поширення економічного і політичного впливу за кордоном.

Усунення американського посередника

Ясно, що китайський уряд хоче розвивати міжнародну торгівлю на своїх умовах і припинити фінансову, економічну і політичну гегемонію США. З появою президента Трампа і його політики «Спочатку - Америка», а також небажання нової адміністрації вирішувати питання дипломатичним шляхом, що вельми дратує союзників США, у Пекіна з'явилася можливість взяти кермо влади в свої руки.

З огляду на інвестиції країни в індустрію, очевидно, що китайська влада розглядє технологію блокчейна як корисну, що усуває посередника, інструмент для просування своїх регіональних інтересів, особливо в торгівлі. Наприклад, багато було зроблено для того, щоб включити розумні контракти, токени і інші аспекти технології блокчейна в системи управління ланцюгами, які підвищують рівень обміну інформацією і ефективність.

Рішення на основі блокчейна стануть ще більш життєздатними завдяки високотехнологічним оновленням, підтримуваними китайцями в області управління ланцюгами поставок. Одним з таких нововведень, анонсованих на саміті в Сяминь, стала мережа БРІКС E-Port, яку гурт назвав «інтегрованою електронною платформою для обробки і моніторингу транскордонного переміщення товарів і транспортних суден на рівні портів».

Більш агресивно Китай міг би використовувати цю технологію, щоб вплинути на інтереси США і домінування долара. Уже відомо, що Китай і Росія співпрацюють у питанні розміщення цінних паперів на базі блокчейна. Чи не складно уявити, як уряди цих двох країн можуть створювати рішення на основі блокчейна. Це може бути комбінація з розумних контрактів і мультипідпісних рахунків умовного депонування, яка дозволить їх імпортерам та експортерам врегулювати торговельні борги за допомогою міжвалютного процентного свопу.

Це може покласти край ролі долара як проміжної валюти, коли експортери або імпортери хочуть захистити себе від несприятливих змін в курсах своїх національних валют. Це усунуло б банки-посередники з Уолл-стріт, скоротило транзакційні витрати і підірвало систему тріангуляції, яка дала США великий вплив на торгівлю.

Це далеко не єдина причина, з якої Китай І Росія вивчають цифрову валюту, але справедливо сказати, що державні цифрові валюти зроблять двосторонні своп-рішення більш життєздатними. Для США подібне починання може стати досить критичним.

Якщо китайському і російському бізнесу більше не потрібно буде проводити торгові платежі в доларах, їх урядам, можливо, також не доведеться тримати долари в якості резервної валюти. Тим часом, якщо це торгове рішення, що виключає посередників, спрацює, більшість інших країн, безсумнівно, послідують цьому прикладу.

Американцям буде дуже неприємно втратити домінуючої ролі долара і переваг (наприклад, низьких процентних ставок), які вони від неї отримували останні 70 років


Виклик для Китаю

Отже, чи означає це, що Китай повстане з попелу і отримає статус наддержави? Не обов'язково.

Основна причина виключає такий варіант розвитку подій, полягає в тому, що нинішня закрита економічна система Китаю обмежує можливості інновацій. Китайські компанії відмінно вміють копіювати ідеї інших, але в цілому вони не великі винахідники (за винятком передових досягнень в області сонячних технологій і платежів). Закриті планові економіки не заохочують відкриті інновації, неможливо віддати наказ винаходити за допомогою державної диктатури.

В цьому випадку кроки Китаю проти ICO і біткойна можуть мати неприємні наслідки. Обидва явища стануть частиною нової глобальної системи вільних від обмежень інновацій. У цій системі розробники можуть монетизувати нові децентралізовані програми та отримувати прибуток від співпраці, а не покладатися на обмежувальний, юридичний захист інтелектуальної власності.

Зрозуміло, що головні плановики Китаю засмучені цим, здавалося б, анархічним світом ідей краудфандінга, який вони не контролюють. Саме тому більшість досліджень блокчейна в Китаї зосереджено на технології розподіленого реєстру, яку уряд може використовувати в своїх інтересах.

Проте, знижуючи міць необмежених інновацій з відкритим вихідним кодом, Китай відмовляється від нових ідей і динамічних рішень, які йому необхідні для випередження Заходу.

Парадоксально, що виживання Комуністичної партії залежить від невпинного, триваючого економічного зростання, з одного боку, і контролю над інформацією, грошовими потоками та ідеями, з іншого. Але ви не можете досягти першого, якщо не маєте останнього. В кінці кінців , Китай не зможе конкурувати з біткойном і його наступниками, оскільки вони провокують появу децентралізованої, стійкої до цензури системи обміну, яка сприяє створенню глобального, самооновлюючого пулу унікальних інновацій.

З огляду на поточні пріоритети політики адміністрації Трампа, США навряд чи будуть переможцем в цій боротьбі. Але і Китай теж їм не стане, якщо продовжить діяти відповідно до свого нинішнім курсом. Століття криптовалют надає переваги країнам, компаніям і приватним особам, які працюють в рамках системи відкритого доступу, з пріоритетами на права і вільну торгівлю - на принципи, на яких спочатку була побудована гегемонія США.

 

джерело

Переглядів: 209 | | Теги: Китай, США, біржі, Біткойн | Рейтинг: 0.0/0
СХОЖІ НОВИНИ
Всього коментарів: 0
avatar