Все про біткойн
Інвестиції в криптовалюту.Новини,події,курс,аналіз,факти.
Головна » «Три місяці для хардфорка - нереальний термін», - говорить творець BIP 91 Джеймс Хілліард
14:16
«Три місяці для хардфорка - нереальний термін», - говорить творець BIP 91 Джеймс Хілліард


«Три місяці для хардфорка - нереальний термін», - говорить творець BIP 91 Джеймс Хілліард 

Як і багато розробників, Джеймс Хілліард (James Hilliard), автор BIP 91, не раз відкрито критикував пропозицію SegWit2x, а також часові рамки, які воно намагається встановити для розвитку мережі. Проте, його скептицизм особливо примітний тим, що можливо саме Хілліард зіграв найважливішу роль і сприяв прийняттю плану, а також його руху вперед.

Хілліард був рушійною силою пропозиції BIP 91. Його мета - координація майнерів для прийняття давно відкладається в довгий ящик оптимізації коду Segregated Witness (SegWit). BIP 91 був названий першою з двох частин технологічної карти SegWit2x, хоча насправді це ідея інших розробників. Після того, як BIP 91 отримав схвалення майнери минулого тижня, з великою часткою ймовірності SegWit буде активований до кінця серпня (через два періоди перерахунку складності, тобто близько 4 тижнів). Ця подія стане важливою віхою розвитку мережі і на думку багатьох учасників спільноти, Хілліард заслуговує на визнання за свою безпосередню участь в цьому.

Що він думає насправді

З огляду на серйозну політизацію розробки останнім часом, для будь-кого навряд чи стало несподіванкою, що мотиви Хілліард щодо його ролі в оновленні коду були поставлені під сумнів. Чи підтримує він збільшення розміру блоку до 2Мб? Чи робить він це тому, що це допоможе уникнути розгалуження мережі? Який команді розробників він віддає перевагу?

В одному з останніх інтерв'ю Хілліард уточнив, що не підтримує SegWit2x повністю - зокрема, він не схвалює збільшення розміру блоку до 2Мб всього лише через кілька місяців. Хілліард вважає, що зміна розміру блоку через 3 місяці - надто короткий термін для подібного серйозного оновлення, яке швидше за все призведе до хардфорку.

«Три місяці для хардфорка - нереальний термін», - говорить він. «Навіть для написання коду і тестування цього мало, не кажучи вже про розгортання поновлення ... Це дуже складно».

Багато інших розробників також стверджують, що шанси того, що 2-мегабайтний хардфорк може бути безпечно реалізований через 3 місяці, дуже малі, оскільки така зміна може призвести до того, що користувачі втратять біткойни, якщо будуть допущені помилки.

Невідоме і приховане

Думкою Хілліард не варто нехтувати, так як він витратив деякий час на вивчення безпечних варіантів хардфорка, результатом якого стала його впевненість в тому, що зміни «консенсусного» коду біткойна - дуже непросте завдання.

«Все дуже непросто, коли справа доходить до консенсусного коду, особливо в біткойні. Все виглядає просто на перший погляд, однак при більш детальному розгляді стає зрозуміло, що є багато складнощів. Дуже багато що може піти не так », - говорить Хілліард.

Як приклад він навів SegWit зазначивши, що знадобилися місяці для того, щоб виправити всі відомі проблеми коду. Однак, на його думку, розробникам часто доводиться стикатися з невідомими і прихованими проблемами. Ось чому багато прихильників Bitcoin Core побоюються жорстких термінів, таких як ті, які заохочуються угодою Segwit2x.

«Коли ви починаєте впровадження, ви розумієте - о, ось одна проблема, ось ще одна і ще одна. І з усіма ними потрібно розбиратися швидко ».

«Ви дійсно не знаєте, як багато часу це займе, поки не почнете роботу», - додає Хілліард.

Багато учасників спільноти також стверджують, що команда SegWit2x несерйозно ставиться до проблем безпеки програмного забезпечення. Хілліард також передбачає, що в разі виникнення серйозних проблем, майнінговиі пули, незважаючи на те, що вони виявили підтримку SegWit можуть не прийняти код, створений розробниками SegWit2x. Іншими словами, вони можуть просто повернутися до ПО Bitcoin Core до хардфорка. У цих побоюваннях є здорове зерно - майнінговий пул F2pool і можливо інші пули вже використовують Bitcoin Core з BIP 91 замість BTC1, а це багато що говорить про рівень довіри до нового коду.

Закрита розробка

Ще одна проблема, що йде пліч о пліч з вищеописаним полягає в тому, що деякі користувачі звинувачують команду SegWit2x в тому, що вони не підпускають до розробки найвідоміших програмістів індустрії. Тільки деякі розробники і компанії спочатку були додані в список розсилки SegWit2x і в групу в Slack, де відбувалося тестування та обговорення пропозиції (хоча днями група була відкрита для набору нових учасників). Хоча його пропозицію і було прийнято групою, Хілліард все одно вважає, що розробка SegWit2x надмірно закрита. Він зазначає:

«Причина, з якої у подібних проектів немає відкритих моделей розробки, полягає в тому, що, коли ви висуваєте, можливо, погані ідеї, - скажімо, хочете зробити хардфорк через три місяці - робити це відкрито досить складно, тому що, коли погані ідеї піддаються публічній критиці, вони як правило стираються в пил ».

Подібні коментарі наводять на думку, що технічні розбіжності триватимуть і далі, незважаючи на те що питання з активацією SegWit виглядає практично вирішеним.

 

джерело

Переглядів: 93 | | Теги: Джеймс Хілліард, SegWit2X, хардфорк | Рейтинг: 5.0/1
СХОЖІ НОВИНИ
Всього коментарів: 0
avatar