Все про біткойн
Інвестиції в криптовалюту.Новини,події,курс,аналіз,факти.
Головна » Тепло від датацентрів обігріє квартири Стокгольма
03:56
Тепло від датацентрів обігріє квартири Стокгольма

Квартири жителів Стокгольма будуть обігріватися за рахунок користувачів Інтернету. Таку сміливу заяву зробили творці проекту Stockholm Data Parks, які вирішили проблему тепловідведення для серверів в дата-центрах. Тепер тепло буде перенаправлено в центральну систему опалення і використано для обігріву будинків.

Адміністрація Стокгольма має намір виділити кошти і надати умови для побудови декількох великих дата-центрів, а потім перенаправляти виробляється ними тепло в місцеву систему опалення. Таким чином, один дата-центр потужністю в 10 мегават зможе обігріти до 20 тисяч квартир.

Виділення тепла від серверів в дата-центрах є невід'ємною частиною їх функціонування, котре дорого обходиться компаніям - охолодження серверів вимагає багато електрики і залишає в атмосфері вуглецевий слід.

За деякими оцінками, сучасні датацентри споживають стільки ж енергії, скільки індустрія авіаперевезень - а в наступні десять років ця цифра може збільшитися в три рази.

Учасники проекту Stockholm Data Parks пропонують вирішити цю проблему: побудувати дата-центри, що працюють на недорогий відновлюваної енергії, а надлишкове тепло, вироблене ними, продати місцевої опалювальної компанії Fortum Värme або обміняти на безкоштовні послуги охолодження серверів.

Якщо раніше, завдяки системі центрального опалення тепло, за допомогою видобутку викопних видів палива, надходило в кілька будинків одночасно, тепер Fortum Värme намагається використовувати для опалення міста надлишки тепла від підприємств або паливо, що отримується з біомаси.

«Тепло від датацентров - дуже цінний ресурс, - вважає Ерік Рілендер (Erik Rylander), глава відділу рішень по використанню тепла в Fortum Värme. - Оскільки опалення необхідно нам протягом декількох місяців - цілий рік, насправді, тому як ми використовуємо ту ж систему для водопідігріву - тепло, вироблене датацентрами, буде порівнянно вартості альтернативних методів виробництва тепла ».

Великий розмір тепломережі міста дозволяє використовувати тепло від датацентрів повномасштабно. Так, дата-центр в 10 мегават виробляє достатньо енергії щоб обігріти 20 000 квартир.

«Якщо дата-центр віддає енергію тільки одному або декільком будинкам, існує ризик, що вони не зможуть забрати все вироблене тепло, - підкреслює Рілендер. - Великий розмір міської тепломережі знижує цей ризик, і тепло стабільно буде користуватися попитом ».

Традиційно дата-центри, що працюють на поновлюваних джерелах енергії, але не підключені до системи центрального опалення викидають в атмосферу парникові гази. Дата-центри Стокгольма потужністю в 10 мегават зможуть скоротити обсяг викидів на 8000 метричних тонн.

Центральна система опалення вже працює з деякими невеликими датацентрами, сподівається розширити свою діяльність і залучити партнерів за допомогою цього проекту.

Для будівництва нових датацентров проект пропонує потенційним клієнтам ділянки землі, на яких проведено електрику, встановлені охолоджувальні системи і є готові оптоволоконні кабелі. Завдяки податковим пільгам, електрику буде обходитися дешевше.

Адміністрація Стокгольма планує, що датацентри зможуть виробляти 10% тепла, яке є необхідним для обігріву всього міста. До 2040 року місто має намір повністю перейти на систему обігріву від серверів і відмовитися від використання викопного палива.

джерело

Переглядів: 111 | | Теги: альтернатива, датацентр, Стокгольм, Stockholm Data Parks | Рейтинг: 5.0/1
СХОЖІ НОВИНИ
Всього коментарів: 0
avatar