Все про біткойн
Інвестиції в криптовалюту.Новини,події,курс,аналіз,факти.
Головна » Спільнота Monero відповіла на висновки консультанта Zcash про зв'язок транзакцій
10:03
Спільнота Monero відповіла на висновки консультанта Zcash про зв'язок транзакцій

13 квітня консультант Zcash і помічник директора IC3 Ендрю Міллер (Andrew Miller) заявив про можливість відстеження транзакцій, здійснених в блокчейні Monero з 2014 по 2016 рік.

Головний висновок наукової роботи Міллера ґрунтується на «домішках» (mixins) - фіктивних вхідних і вихідних даних, які використовуються для приховування інформації про реального відправника та одержувача транзакції. Саме це робить транзакції Monero анонімними, оскільки це позбавляє користувачів можливості відстежити транзакції з моменту їх виникнення, на відміну від транзакцій біткойна.

У своїй роботі під назвою «Емпіричний аналіз відстеження в Monero», Міллер заявляє, що в чистому вигляді домішки в Monero до лютого 2017 роки не існували взагалі.

«Ми довели, що фактично за всю історію існування блокчейна Monero домішки не зіграли особливу роль. По суті, більшість транзакцій, здійснених до лютого 2017 року, можуть бути відслідковані. Це є проблемою. У минулому більшість монет витрачалися в транзакціях з нульовими домішками (0-mixin). Ці монети, як фіктивних, не приносять жодної користі, так як вже відомо, де вони фактично були витрачені. Проте, гаманець Monero цього не враховує. В результаті ми можемо встановити коректні зв'язки для більшості (62%) транзакцій Monero, здійснених в період з 2014 по 2016 рік. Блокчейн Monero забезпечує трохи більше конфіденційності, ніж блокчейн біткойна», - пояснює Міллер.

Реакція команди розробників Monero

Практично відразу після публікації роботи Міллера, провідний розробник Monero Рікардо Спанні (Riccardo Spagni), відомий також під ім'ям Fluffypony, пояснив, що порушена в документі проблема добре відома як команді розробників Monero, так і спільноті. У цьому сенсі, наукова робота точна. Однак він пояснив, що документ був невірно представлений як спосіб деанонімізація користувачів Monero.

Крім того, Fluffypony звинуватив президента фонду Zcash в тому, що останній навмисно ініціював замовну статтю проти Monero.

«Проблема не в документі, - каже Fluffypony, - проблема в тому, що він був представлений як спосіб деанонімізація користувачів Monero, випущений за годину до хардфорка, і навіть завантажений одним з авторів під назвою:« Нове дослідження: серйозна уразливість анонімності в орієнтованої на конфіденційність криптовалюти Monero; 80 відсотків транзакцій відстеження.

Це НЕ нове дослідження; це додаткове дослідження проблеми, про яку всім добре відомо. 80% транзакцій НЕ є відстежуваними. Це були не вчені, які намагаються оптимізувати екосистему, це була проплачена стаття президента фонду ZCash », - додає він.

Іншими словами, на думку команди розробників Monero, головна проблема роботи Міллера - в тому, що в ній розглядається питання, про яке було відомо задовго до «відкриття» Міллера. Спільнота розкритикувала роботу, пославшись на використання сенсаційного заголовка і посилання на застарілий документ.

Крім того, неофіційна відповідь співтовариства Monero стосується технічних моментів документа. Зокрема, у відповіді йдеться, що відстеження транзакцій, здійснених в період з 2014 до 2016 роки, не повинна дивувати користувачів, оскільки це були відкриті виплати пулів.

«Ми вважаємо, що більша частина транзакцій з нульовими домішками відноситься до виплат пулів. Те, що ці транзакції є відстежувані, не має нікого дивувати, оскільки самі пули публікують суми виплат на кожну адресу. Тому ми вважаємо, що заяви, пов'язані з відстеженням транзакцій до моменту заборони транзакції з нульовими домішками, є необгрунтованими », - йдеться у відповіді.

Нагадаємо, Monero використовує технологію кільцевих підписів під назвою RingCT, винайдену командою розробників проекту. Технологія полягає в спільному використанні конфіденційних транзакцій Грега Максвелла і кільцевих підписів Monero для того, щоб заховати всі суми транзакцій Monero. В цілому, не дивлячись на те, що роботу Міллера можна назвати неточною, в ній невірно описується криптовалюта Monero і її технологія, так як Заявляється, що транзакції Monero деанонімізірованні, тоді як насправді це не відповідає дійсності.


джерело

Переглядів: 120 | | Теги: Монеро, транзакції, Блокчейн | Рейтинг: 5.0/1
СХОЖІ НОВИНИ
Всього коментарів: 0
avatar