Все про біткойн
Інвестиції в криптовалюту.Новини,події,курс,аналіз,факти.
Головна » СБУ вилучила у засновника ForkLog криптовалюту і винесла всю техніку з офісу
18:16
СБУ вилучила у засновника ForkLog криптовалюту і винесла всю техніку з офісу

У минулу п'ятницю 15 грудня о 8:00, в зйомну квартиру засновника найбільшого російськомовного журналу про криптовалюту і блокчейн ForkLog Анатолія Каплана (Климова) в Одесі увійшли представники головного слідчого управління Служби безпеки України (СБУ) з двома понятими і почали обшук.

Підставою для обшуку послужило кримінальне провадження проти групи осіб з США і України, які, за даними слідства, розробили злочинну схему заволодіння грошовими коштами з платіжних карт третіх осіб.

Як заявили співробітникам СБУ підозрювані, вони здійснювали "обмін криптовалюти біткойн" на українську гривню за допомогою інтернет-ресурсу "Форклог". Надана ними інформація сама по собі не відповідає дійсності, оскільки функціонал, що дозволяє здійснювати такий обмін, на сайті відсутній, і ніякої подібної "допомоги" ForkLog ніколи не чинив. Крім цього, жодна із зазначених в документі осіб жодним чином не пов'язане ні з діяльністю ForkLog, ні з його засновником, і ніяких доказів зворотнього слідчі не надали.

Під час обшуку співробітники СБУ вилучили кілька пристроїв на яких зберігається  криптовалюта, ноутбук та інші особисті речі Анатолія Каплана. При цьому один із співробітників СБУ робив спроби вивести біткойни на свій гаманець прямо під час обшуку, на що адвокат Каплана викликав поліцію, повідомив про планований грабіж і викликав наряд. Після цього спроби вивести біткойни на свою адресу припинилися.

Однак вже на наступний день після обшуку з криптовалютного гаманця Ethereum, який належав Каплану, всі монети ETH були переведені на адресу, яка, судячи з усього , належить співробітникам СБУ. Крім того, як повідомив Анатолій Каплан, ввечері того ж дня невстановленими особами була зроблена спроба зняти з його особистої банківської карти 3000 гривень (близько 110 доларів США).

"На мій погляд, дана ситуація безпосередньо ілюструє один з можливих сценаріїв розвитку взаємовідносин держави і криптовалютної спільноти, тому ми вирішили надати справі розголосу. Оскільки мова йде не стільки про захист моїх особистих інтересів або інтересів ForkLog, скільки про захист інтересів всієї спільноти. І це подія є попередженням для всіх, хто пов'язаний з блокчейном, при цьому не має значення, наскільки ви публічним.

На даний момент ми співпрацюємо з адвокатами для того, щоб повернути вилучене майно. Особливо дивною виглядає практика перекладу криптовалюти на адреси, підконтрольні співробітникам СБУ. Крім монет ETH, на новостворені гаманці були переведені і деякі інші криптовалюти. Ситуація з біткойнами поки не ясна. В ході проведення обшуку моїм адвокатом був виявлений ряд процесуальних порушень, включаючи переривання відеозйомки "- розповів Каплан.

В цей же час в одеському офісі ForkLog також почався обшук, в результаті якого були конфісковані готівку компанії, вся техніка (близько десяти пристроїв iMac) і навіть пляшка рому Kraken.

Захищати інтереси потерпілого від дій СБУ засновника ForkLog буде адвокат і керуючий партнер юридичної компанії Juscutum Артем Афян. На його думку, цей інцидент дуже важливий для всього криптотовартства.

"Фінансові регулятори можуть займати виважену і обережну позицію, заявляючи про те, що вони поки не готові дати визначення криптовалюті. В цей же час українська правоохоронна система своїми активними діями демонструє, що криптовалюта - це досить цінний актив, щоб заради нього влаштовувати облави. Зазвичай перед Новим роком відбуваються обшуки, пов'язані з розкраданням в ювелірних магазинах, а трендом цього сезону стали криптовалюти.

Те, що даний обшук марний в рамках розслідуваної справи, не має сумнівів. Таким же чином можна було б провести обшук в офісі Першого національного телеканалу, заявивши, що вони торгують зброєю, оскільки показують про це сюжети ", - розповів Артем Афян.

Також, за його словами, на окрему увагу і оцінки заслуговує той факт, що підставою для обшуку послужила інформація в клопотанні слідчого, ніби обмін криптовалюти здійснений за допомогою інформаційного ресурсу Forklog.

"Це або кричуща некомпетентність, або цілеспрямоване введення суду в оману з боку слідчого. Подібний обшук - це звичайна практика нереформованої української правоохоронної системи по відношенню до будь-якого нового бізнесу. IT-шники вже пережили таке знайомство з реальністю кілька років тому, а зараз успіхами IT -індустрії прийнято пишатися на державному рівні

Ми розраховуємо на належну реакцію влади і дуже оперативне повернення комп'ютерів, вилучених в рамках обшуку. А ось повернення криптовалюти і відповідальність слідчої групи стануть знаковим і показовим кейсом. Цим ми плануємо зайнятися окремо ", - підсумував адвокат Анатолія Каплана.

Нагадаємо, що бум обшуків в офісах IT-компаній і квартирах окремих представників індустрії почався ще в 2015 році, коли країну покинули близько 2500 кваліфікованих фахівців. Одним з найбільш гучних випадків став обшук в квартирі засновника Kuna Bitcoin Agency Михайла Чобаняна, приводом до якого стало раніше відкрите кримінальне провадження за фактом розміщення на сайті kuna.com.ua інформації про продаж і купівлю біткойна.

За різними даними, втрати IT-сектора через дії силових структур склали близько $ 40 млн, з яких збитки від псування і вилучення майна досяг позначки $ 9 млн.

У зв'язку з ростом криптовалютної індустрії в 2017 році Служба безпеки України почала здійснювати цілеспрямовані рейди на майнінгові ферми, хоча законом ця діяльність не заборонена. Вважається, що головним обов'язком СБУ є питання національної безпеки, однак представники силового відомства також полюють за майнерами,закидаючи  їм злочини, починаючи від контрабанди обладнання до ухилення від податків. Незважаючи на достаток кримінально-процесуальної термінології, ніщо з цього не доводить незаконність майнінгу

 

джерело

Переглядів: 58 | | Теги: Майнінг, арешт, Forklog, СБУ | Рейтинг: 5.0/1
СХОЖІ НОВИНИ
Всього коментарів: 0
avatar