Все про біткойн
Інвестиції в криптовалюту.Новини,події,курс,аналіз,факти.
Головна » Розробники Bitcoin Core попереджають про загрозу стабільності мережі
05:52
Розробники Bitcoin Core попереджають про загрозу стабільності мережі

Команда розробників Bitcoin Core використовувала механізм попереджень, що публікуються на сайті bitcoin.org, щоб сповістити користувачів про "можливу нестабільність" в мережі 1 серпня, коли, ймовірно, відбудуться події, які визначать майбутнє біткойна на найближчі кілька років.

Відповідно до публікації, у вівторок, 1 серпня 2017 року о 03:00 GMT + 03 мережа біткойна може бути схильна до роздвоєння і залишатися нестабільною протягом невідомого періоду часу - це означає, що будь-які біткойни, які ви отримаєте після цього, можуть пізніше зникнути з вашого гаманця або не братимуться в якості оплати іншими користувачами.

Це може статися в разі відмови від активації SegWit згідно BIP141 або SegWit2X, що може привести до поділу мережі, який створить два конкуруючих блокчейна. Якщо бути точним, то потенційну загрозу несе активація так званого UASF (BIP148), про що в публікації не згадується.

У зв'язку з цим, розробники пропонують здійснити такі заходи:

Для підготовки

Пам'ятайте, що ви несете відповідальність за безпеку своїх біткойнів, і, якщо ви втратите контроль над ними з будь-якої причини - ми не зможемо вам допомогти.

Якщо ви приймаєте платежі в біткойнах, ми рекомендуємо припинити це принаймні за 12 годин до вищевказаної дати (1 червня 03:00 GMT + 03), хоча краще зробити це за 48 годин - так буде надійніше. Це дасть час для підтвердження всіх очікуючих платежів в блокчейні біткойна перед активацією SegWit.

Якщо ви відправляєте біткойн в якості платежів, зверніть увагу, що багато служб можуть припинити приймати їх в цей час або трохи раніше.

Будьте обережні при зберіганні ваших біткойнів на біржі або іншому сервісі, який не дозволяє створювати локальну резервну копію ваших закритих ключів. Якщо вони будуть приймати транзакції під час цих подій, вони можуть втратити гроші і, ймовірно, перекладуть втрати на своїх користувачів. Якщо в результаті з'являться два або більше конкуруючих блокчейна, вони можуть відмовитися від надання вам ваших біткойнів в тих версіях, які їм не подобаються.

Біткойн може відчувати значні коливання цін по відношенню до інших валют. Дізнайтеся більше про волатильність цін і переконайтеся, що ви не тримаєте біткойн на суму більшу, ніж можете собі дозволити втратити.

Під час подій

Не довіряйте ніяким платежам, які ви отримаєте після 1 серпня, поки ситуація не проясниться. Незалежно від того, скільки підтверджень отримав новий платіж, він може зникнути з вашого гаманця.

Намагайтеся не відправляти платежі. Під час події можуть бути два або більше конкуруючих блокчейна, і ви можете відправити платіж, який збагатить одержувача за ваш рахунок.

Остерігайтеся пропозицій, що дозволяють інвестувати в «роздвоєні» монети. Деякі з цих пропозицій можуть бути шахрайськими, і програмне забезпечення, яке потребує розділити ваші монети, може вкрасти їх.

Коментар Bits.media

При уважному розгляді цієї публікації від імені "офіційної" команди розробників біткойна можна помітити кілька дивацтв.

По-перше, механізм попереджень на сайті bitcoin.org, перш за все використовувався для оповіщення про вже існуючі в мережі загрози, які потребують термінових заходів. В даному випадку попередження присвячено гіпотетичним подіям, про які всім вже відомо через ЗМІ та інші джерела, і які, ймовірно, взагалі не відбудуться. Таким чином, публікація спрямована на нагнітання ситуації, тобто механізм аварійних попереджень використовується в чисто політичних цілях.

По-друге, публікація не містить ніякої конкретної інформації: в ній не згадані жодна з пропозицій, які можуть «створити загрозу стабільності мережі», або відповідні їм BIP, а також конкретні загрози, які можуть виникнути. Замість цього говориться про якісь «події» без роз'яснення їх суті. Фактично, крім передбачуваних заходів захисту, тобто пропозиції "заморозити" мережу на кілька діб, публікація не несе ніякої корисної інформації.

І по-третє, що найцікавіше, основна гіпотетична загроза мережею 1 серпня може виходити тільки з боку активації псевдо-софтфорка UASF, який підтримується деякими членами команди Bitcoin Core. В реальності ж цей широко розрекламований проект за два тижні до вирішального дня має нульову підтримку майнерів і невідому, але ймовірно мінімальну від інших великих криптовалютних компаній, які зосередилися на SegWit2X (в його тестуванні, правда, з'явилися деякі проблеми). Є також відповідна ініціатива UAHF з боку китайських майнерів, які мають намір протидіяти UASF, якщо він приведе до реального розколу мережі. Але його активація буде проводитися вручну і тільки в разі, якщо майнери вважатимуть цю дію необхідною.

Виходячи з вищевикладеного, найцікавіше в опублікованому попередженні - не його зміст, практично не несе цінної інформації, а мотивація його авторів, які очевидно, задіють усі наявні в їх розпорядженні засоби для продовження політичної боротьби.

 

джерело

Переглядів: 139 | | Теги: SegWit, поділ мережі, UASF, Блокчейн, Bitcoin Core | Рейтинг: 5.0/1
СХОЖІ НОВИНИ
Всього коментарів: 0
avatar