Все про біткойн
Інвестиції в криптовалюту.Новини,події,курс,аналіз,факти.
Головна » Розробник Влад Замфір зробив провокаційну заяву про Ефіріум
18:10
Розробник Влад Замфір зробив провокаційну заяву про Ефіріум


Четвертого березня, Влад Замфір (Vlad Zamfir), один із засновників і ключових розробників Ефіріума, залишив в Твіттері запис, який здивував співтовариство:


Ефіріум ненадійний і не масштабується. Це незріла і експериментальна технологія. Творцям важливих додатків не варто розраховувати на нього, якщо є можливість обійтися іншими технологіями.


На тлі хвилі оптимізму, породженої анонсом Ethereum Enterprise Alliance і зростанням котирувань ETH, ця заява прозвучала різким дисонансом, тим більше, що її відразу ж  підхопили і розтиражували максималістами біткойн, на зразок Пола Шторц (Paul Sztorc).

Слідом за цим, гілка Reddit, з заголовком ​​«Владу слід було б детально розповісти в блозі, що він хотів сказати своїм твітом», стала однією з найжвавіших, набравши 89 коментарів.


6 березня, Замфір, нарешті, написав пост, який прояснює свій запис, що наробив стільки шуму. Незважаючи на те, що автор розповідає тільки про себе, пост наочно демонструє, під яким тиском знаходиться група ключових розробників Фонду Ефіріум:
Я занурений в «кріптовалютні культурні війни», доводжу переваги хард ФОРКу перед софт ФОРКОМ, моделі управління «поза протоколом» перед моделями управління, вбудованими в протокол, PoS перед PoW, просуваю шардінг, як єдино можливе рішення масштабування блокчейна. Я всерйоз стурбований жалюгідним станом етики в співтоваристві блокчейна, і я мало не до смерті боюся навмисних і ненавмисних наслідків роботи інструментів, що працюють на блокчейне.


У міру того, як збільшується співтовариство, зростає курс ETH, а все більше компаній покладаються на Ефіріум в своєму бізнесі і розміщують на його блокчейне нові додатки, тягар відповідальності збільшується, і там, де користувачі впадають в ейфорію з приводу Ефіріума, розробники відчувають стрес і занепокоєння.

І нарешті, ось що сказав Замфір по суті записи в Твіттері:


«Надійний чи Ефіріум? Я так не вважаю. Я не можу гарантувати відсутність можливості 51% атаки (хоча я впевнений, що хардфорк зможе мінімізувати збиток від такої атаки). Також, я не можу гарантувати, що який-небудь критичний смарт-контракт не поведе себе непередбачуваним чином (Чи потрібно ще раз згадувати, що я люблю хардфорки)?
Однак, безліч розумних людей в співтоваристві працюють над надійністю Ефіріума, формальної верифікацією смарт-контрактів, займаються дослідженнями консенсусу POS. Я думаю, що розвиток йде в правильному напрямку.
Чи масштабується  Ефіріум? Тільки не зараз. Звичайно, Майнери можуть збільшувати ліміт газу, не змінюючи протокол, проте, блокчейн залишається одномірним. Канали станів (сайдчейни Raiden) теоретично можуть істотно поліпшити масштабування в короткостроковій перспективі, але у них є свої проблеми (кажучи словами Віталіка, «сайдчейни перетворюють проблеми життєздатності блокчейна в проблеми надійності»). Шардінг впорається з цими проблемами набагато краще, але до нього ще належить дійти. Проте, роботи тривають і прогрес не зупинити, не дивлячись на те, що хотілося б йти швидше.
Тому я і справді не думаю, що в даний час Ефіріум надійний і масштабується, але я впевнений, що він стане краще. З огляду на те, що інші блокчейни ще гірше. »

джерело

Переглядів: 117 | | Теги: Блокчейн, Etherium, Влад Замфир, маштабування | Рейтинг: 4.0/1
СХОЖІ НОВИНИ
Всього коментарів: 0
avatar