Все про біткойн
Інвестиції в криптовалюту.Новини,події,курс,аналіз,факти.
Головна » Нацбанк заборонив WebMoney, Яндекс.Деньги і QIWI
22:56
Нацбанк заборонив WebMoney, Яндекс.Деньги і QIWI

Національний банк України заборонив використання в країні чотирьох платіжних систем: WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Гаманець і гаманець один / Єдиний гаманець. Причиною такого рішення, яке може позитивно вплинути на ринок криптовалюта, названо те, що надання послуг цими компаніями не було погоджено з регулятором.

Про своє рішення НБУ повідомив банківський сектор в телеграмі №57-0002 / 90626, розісланій у понеділок, 7 листопада.

«У зв'язку з тим, що правила використання електронних грошей зазначених вище торгових марок Національним банком України не узгоджувалися, надання послуг з використанням цих торгових марок користувачам заборонено», - наводить цитату з документа телеканал UBR.
Регулятор підкреслив, що випуск електронних грошей може здійснювати виключно банк. Такий банк зобов'язаний до початку їх випуску узгодити з Національним банком України правила використання електронних грошей в порядку, встановленому нормативно-правовим актом НБУ (ст. 15 Закону про платіжні системи та переказ коштів в Україні).

Відповідно до вимог Положення про електронні гроші в Україні, затвердженого постановою НБУ від 04.11.2010 р № 481 ,, Які Суб'єкти здійснюють операції з електронними грошима, а саме емітент електронних грошей, оператор, агенти, торговці і користувачі, мають право їх здійснювати тільки за правилами, погодженими з НБУ.

Заборона на електронні гроші стосується не тільки комерційного використання, але і приватних гаманців. За словами юристів, НБУ зможе при необхідності заблокувати кошти в цих гаманцях. НБУ в своїй телеграмі проясняє, як буде впливати на користувачів заборонених гаманців.

У той же час, НБУ погодив правила внутрішньодержавної системи розрахунків WebMoney.UA, які не є правилами використання електронних грошей і не містять описи операцій з електронними грошима.

Раніше НБУ обмежив роботу в Україні російських систем грошових переказів. Серед них - «Золота Корона», «Лідер», Anelik, «Юністрім», «Колібрі» та ін. Банки повинні були припинити операції з цими провайдерами ще 18 жовтня.

Біткоіни поки ніяк не регулюється НБУ, і можна припустити, що з забороною інших платіжних систем інтерес до криптовалюта може тільки зрости. Нагадаємо, у вересні представники сервісу з продажу біткоіни Btcu.biz повідомили, що попит на покупку криптовалюта в Україні в порівнянні з 2015 роком зріс приблизно в п'ять разів.

джерело:forklog.com

Переглядів: 206 | | Теги: Україна, регулювання, QIWI, НБУ, WebMoney | Рейтинг: 4.0/1
СХОЖІ НОВИНИ
Всього коментарів: 0
avatar