Все про біткойн
Інвестиції в криптовалюту.Новини,події,курс,аналіз,факти.
Головна » Команда Bitcoin Core може погодитися на збільшення блоку до 2МБ
01:24
Команда Bitcoin Core може погодитися на збільшення блоку до 2МБ

Слабка підтримка Майнерів, яка може "заморозити" активацію технології SegWit на невизначений термін, а також посилення позицій Bitcoin Unlimited, спонукали команду Bitcoin Core шукати шляхи до угоди, яке зможе вивести ситуацію з глухого кута.
Ось уже кілька місяців вирішення проблеми розміру блоку біткойна стало головною темою обговорень спільноти, розробників і Майнерів. Активні розробки рішень ведуться вже другий рік, але підводить людський фактор - при наявних технічних можливостях, різні групи не можуть знайти прийнятний для всіх консенсус.
За цей час було запропоновано безліч різних рішень, з яких в даний час розглядаються тільки два основних - Segregated Witness плюс Lightning Network, підтримуване Bitcoin Core, Blockstream і операторами бірж і гаманців, і Bitcoin Unlimited з регульованим розміром блоку, за яке виступає значне число Майнерів .
На сьогодні, після двох тижнів голосування, підтримка SegWit Майнер не перевищує 25% і навіть намічається невелика тенденція до скорочення. У той же час, відкрито проти SegWit виступають пули ViaBTC, GB Miners і частина Майнерів на Slush, що набирають разом близько 10% хешрейта мережі, за негласної підтримки трьох найбільших китайських пулів - Antpool, F2pool і BW. Це знижує ймовірність активації софтфорка практично до нуля.
Однак, 4.12.2016 з'явився "світло в кінці тунелю". Один з розробників Core, Люк Деш молодший (Luke jr) опублікував в Редді інформацію про те, що розробники Bitcoin Core можуть погодитися на третій варіант вирішення, який за допомогою хардфорка змінить розмір блоку до 2 МБ. Після цього, можна буде переконати Майнер погодитися на активацію SegWit. Як то кажуть, завжди добре мати запасний варіант.
Люк Деш молодший звернув увагу співрозмовників на відмінності, які існують між фактичним і середнім розмірами блоків. На його думку, після збільшення граничного розміру блоку середній повинен зменшитися, і це вирішить проблему первинної синхронізації блокчейна. Іншими словами, нова пропозиція хардфорка подвоює максимальний розмір блоку, не вимагаючи серйозних змін з боку постачальників послуг.
Судячи з усього, розробка рішення ведеться вже протягом року і вже запущена його початкова версія в окремій тестовій мережі. Відзначається також, що нова пропозиція не вплине на успішність реалізації SegWit, оскільки обидва рішення можуть доповнювати один одного.
Збільшення блоку до 2 МБ могло б стати непоганим початком, з іншого боку, немає ніякої ясності з приводу того, коли буде готове нове пропозицію хардфорка. Офіційно ця інформація поки не підтверджується іншими розробниками Core або прес-релізами, тому ще не можна бути впевненими в тому, що угода буде досягнута вже в найближчі дні.
Як би там не було, дуже добре, що розробники не зупиняються і продовжують шукати альтернативні варіанти - як в сфері програмування, так і дипломатії. Незважаючи на велику підтримку SegWit в співтоваристві, ніхто не може гарантувати 100% успішну активацію, так як досить протидії одного великого пулу, щоб "підвісити" її надовго. З іншого боку, після такої явної поступки, аргументи противників SegWit будуть значно підірвані, а збільшення блоку в два рази створить значний часовий резерв для пошуку найбільш ефективного вирішення.

джерело

Переглядів: 87 | | Рейтинг: 5.0/1
СХОЖІ НОВИНИ
Всього коментарів: 0
avatar