Все про біткойн
Інвестиції в криптовалюту.Новини,події,курс,аналіз,факти.
Головна » Китай стає лідером у створенні Фінтех-проектів
12:13
Китай стає лідером у створенні Фінтех-проектів


Згідно з даними банку Citi, обсяг залучених інвестицій в китайські Фінтех-стартапи за минулий рік значно перевищує американські вкладення. Зокрема, за дев'ять місяців 2016 року в компанії з КНР венчурні фонди вклали $ 9.4 млрд, що вдвічі більше за аналогічний показник 2015 року. За той же період часу американські стартапи залучили $ 5.7 млрд.
Обсяг світових інвестицій в Фінтех-стартапи Китаю становить понад 46%, тоді як в 2015 році цей показник дорівнював 19%. При обліку вкладень різних консорціумів, організації, венчурних фондів, корпорацій і приватних інвесторів які надають фінансову підтримку Фінтех в країні, Китай прийняв більше половини всіх інвестицій в Фінтех-стартапи в 2016 році.
Частка США знизилася з 56% у 2015 році до 41% за перші дев'ять місяців минулого року. За січень - вересень 2016 року США випередили Китай тільки за кількістю стартапів, фінансування яких перевищила $ 1 млрд. У минулому році в США їх було 14, в той час як в Китаї вісім, а в інших країнах п'ять. Незважаючи на це, китайські стартапи обійшли американські за ринковою вартістю приблизно в три рази: $ 96.4 млрд проти $ 31 млрд.
За обсягом залученого капіталу за перші дев'ять місяців 2016 року, лідерами стали тільки Фінтех-стартапи китайських компаній. Так, перше місце займає Lufax (брокерська онлайн-платформа), яка залучила $ 1.2 млрд. Друге - JD Finance (фінансова "дочка" онлайн-рітейлера JD.com), в яку венчурні інвестори вклали $ 1 млрд інвестицій. На третьому місці знаходиться Qufenqi (компанія, що надає можливість студентам університетів оплачувати покупки в інтернет-магазинах в розстрочку) з $ 450 млн фінансування.
Основною причиною, по якій Китай випередив США за обсягом інвестицій в фінансові стартапи представники Citi називають швидке зростання числа інтернет-користувачів в країні. Якщо в 2007 році їх частка становила 16% населення, то в 2015 році цей показник зріс приблизно в три рази - до 50,3%.
У Китаї проживає майже 1.5 млрд чоловік. Згідно з даними Національного бюро статистики Китаю, за підсумками минулого року населення країни збільшилося на 8.09 млн - до 1.382 млрд.
За словами аналітиків Citi поширення інтернету і зростання середнього класу є основними факторами розвитку електронної комерції в Китаї, яка швидко перетворилася на найбільшу в світі.
Так, обсяг світової електронної торгівлі в 2015 році склав $ 1.7 трлн, з яких 40% ($ 670 млрд) припадає на Китай і 20% ($ 340 млрд) - на США. Частка китайського Alibaba склала 26% від загального обороту ринку електронної комерції в світі, або $ 450 млрд.


Жорсткість цензури

Однак, якщо в минулому році поширення інтернету дійсно вплинуло на те, що китайські Фінтех-стартапи вперше обігнали американські, в цьому році ситуація може змінитися. Незважаючи на рух до розвитку нових технологій, китайський уряд посилює контроль за інтернетом. Міністерство промисловості та інформатизації КНР оголосило, що протягом двох років проведе «очищення» пристроїв доступу в Інтернет. Зокрема, «суворих заходів» піддадуться віртуальні приватні мережі (VPN).
Тепер, згідно з новими правилами, для надання послуг з надання VPN, операторам необхідно отримати урядовий дозвіл - інакше вони будуть заблоковані. Справа в тому, що VPN з'єднання використовують шифрування, яке дозволяє, «замаскувавши» інтернет-трафік, обійти Великий Китайський фаєрвол (система фільтрації трафіку інтернету в КНР) і отримати доступ до сайтів, заборонених цензурою Китаю. Послуги, як правило, коштують близько 10 $ на місяць.
У Китаї заблоковані багато закордонних новиннх ресурсів, пошукові системи, такі як Google, соціальні мережі, включаючи Твіттер і Facebook. Різка критика уряду Китаю також піддана цензурі. Таким чином, у китайських користувачів залишається значно урізана версія "всесвітньої павутини".

джерело

Переглядів: 135 | | Теги: Китай, Citi, США, Фінтех-стартапи | Рейтинг: 4.0/1
СХОЖІ НОВИНИ
Всього коментарів: 0
avatar