Все про біткойн
Інвестиції в криптовалюту.Новини,події,курс,аналіз,факти.
Головна » IBM, Globalfoundries і Samsung створили транзистор для 5 нм мікросхем
17:53
IBM, Globalfoundries і Samsung створили транзистор для 5 нм мікросхем

У 2015 році IBM створила перший в світі 7-нанометровий чіп, який має 20 млрд транзисторів. Тепер компанія заявила, що розробила техпроцес з наношарами кремнію, який дозволять випускати 5-нанометрові чіпи.

У порівнянні 10-нанометровоми чіпами нова технологія може забезпечити збільшення продуктивності на 40% при такому ж енергоспоживанні, або зниження енергоспоживання на 75% при тій же продуктивності.

Представлений чіп використовує новий тип транзисторів, так званими кремнієвими нанолистами. Вони посилають електрони через чотири затвора, на відміну від транзистора FinFET, який посилає електроди через три затвора. Технологія FinFET застосовується в 22- і 14-нм напівпровідникових мікросхемах, очікується, що вона залишиться в 7-нм чіпах.

За словами віце-президента з досліджень напівпровідникових технологій IBM Мукеша Харе (Mukesh Khare), напівпровідникова галузь відходить від FinFET, оскільки технологія не здатна масштабуватись геометрично.

IBM вже більше десяти років вивчає технологію транзисторних наномереж. Компанія застосовує технологію фотолитографії в глибокому ультрафіолеті для виготовлення транзисторів на основі наномереж - процес, який використовується і в 7-нм чіпах.

Розробка велася спільно з компаніями GlobalFoundries і Samsung Electronics, які оголосили про перші робочі зразки процесорів з транзисторами розміром 5 нанометрів на конференції VLSI Technology and Circuits в Японії.

«Перехід на 5 нм - це істотна інновація, ми подолали 10 і 7 нм, тому що всі обчислення, в тому числі гетерогенні, вимагають цього для підвищення ефективності чи продуктивності, - уточнив Харе. - Ці розробки сприяють просуванню галузі вперед ».

Орієнтовні терміни комерційного виходу 5-нм мікросхем - 2020 рік.

 

джерело

Переглядів: 162 | | Теги: samsung, ibm, Технології, нано | Рейтинг: 5.0/1
СХОЖІ НОВИНИ
Всього коментарів: 0
avatar