Все про біткойн
Інвестиції в криптовалюту.Новини,події,курс,аналіз,факти.
Головна » Фіксація BIP 91 в мережі біткойна відбулася, але активація Segregated Witness як і раніше під питанням
12:08
Фіксація BIP 91 в мережі біткойна відбулася, але активація Segregated Witness як і раніше під питанням

Фіксація пропозиції щодо поліпшення біткойна BIP 91 офіційно відбулася в ніч на п'ятницю, 21 липня, коли більше 90% хешрейта мережі сигналізував в підтримку цього рішення. Про це пише Bitcoin Magazine.

Наступним кроком повинна стати активація Segregated Witness (SegWit). Крім того, теоретично немає необхідності в активації BIP 148 (UASF), а ключова дата 1 серпня також втрачає свою актуальність.

Однак, як відзначають спостерігачі, активація SegWit як і раніше не може вважатися гарантованою.

Нагадаємо, BIP 91 є модифікованою версією плану BTC1 (SegWit2x), який підтримав цілий ряд біткойн-компаній і майнінгових пулів, в травні цього року тих, хто підписався під відповідною угодою в Нью-Йорку. Крім того, BIP 91 сумісний з BIP 148 (UASF) - ще одним реченням по активації оригінальної пропозиції SegWit, описаним в свій час в BIP 141.

Для фіксації BIP 91 було необхідно, щоб майнери протягом строго визначеного часового періоду (56 годин) сигналізували підтримку цього рішення через четвертий сигнальний біт (bit 4). І за умови, що 269 з останніх 336 блоків включають bit 4, відбувається фіксація BIP 91. Саме це і сталося в ніч на п'ятницю.

Однак тепер, коли настав другий період активації BIP 91, майнери повинні почати використовувати перший сигнальний біт (bit 1). Блоки без такого біта будуть відхилятися, тобто не будуть потрапляти в загальний блокчейн.

Сприятливий сценарій

За умови, що більшість майнерів підтримують BIP 91, через певний час їх потужності повинні почати контролювати найбільш довгий валідний ланцюг, який прийматимуть всі ноди. І оскільки цей ланцюг складається з блоків, що сигналізують виключно підтримку SegWit, відповідно, буде активований і сам протокол SegWit.

В цьому випадку фіксація активуючого користувачами софтфорка (BIP 141) повинна відбутися в середині серпня, а ще через два тижні після так званого «grace period» повинна відбутися активація SegWit.

Несприятливий сценарій

Незважаючи на те, що більше 80% майнерів за останні кілька днів голосували за активацію BIP 91, гарантій, що пропозиція буде активовано, як і раніше немає. Як уже було відзначено вище, починаючи з нового періоду активації вони повинні перейти на bit 1, проте на даний момент кількість майнерів , що сигналізують підтримку BIP 91 на першому біті, набагато менше необхідного порога - менше 50%.

І оскільки активація BIP 91 можлива тільки за рахунок хешрейта майнерів, це означає, що вони в теорії можуть продовжувати знаходити блоки з bit 4. Фактично це означатиме вихід з BIP 91 і відмова підтримати SegWit. Незважаючи на те, що це і пов'язане з певними репутаційними втратами, майнери, якщо вони виявляться в більшості, будуть як і раніше контролювати найбільш довгий валідний ланцюг.

Більш того, залишилися в меншості майнери, які продовжують голосувати за BIP 91 через bit 1, в подальшому можуть виділитися в окремий ланцюг. Самі вони при цьому будуть вважати її правильною, проте інша частина мережі буде їх повністю ігнорувати.

Таким чином, успішно зафіксувавши BIP 91 через четвертий сигнальний біт (bit 4), більшість майнерів, включаючи і пули, які раніше відкидали імплементацію SegWit, по суті зробили не більше ніж заява про наміри. Наскільки ці заяви відповідають їхнім дійсним намірам, покаже час.

Про те деякі майнери, голосуючи за BIP 91, приховують свої справжні наміри, експерти попереджали ще кілька днів тому. Так, за словами Олега Андрєєва з Chain, мова може йти про фактичні «саботажі».

Також він робить не самий оптимістичний прогноз щодо подальшого розвитку ситуації: помилкова сигналізація на підтримку BIP 91 призведе до хаотичної реорганізації мережі, самі майнери вийдуть з BIP 91, вина буде покладена на прихильників UASF, нинішнє статус-кво, тобто відсутність будь-якого консенсусу, продовжиться.

Наскільки такий прогноз буде вірним, покаже найближчий час. Поки ж співтовариство досить позитивно реагує на фіксацію BIP 91, що підтверджується і стрімким зростанням ціни біткоїна: в ніч на п'ятницю середньозважений курс першої криптовалюти, за даними Coinmarketcap, доходив до $ 2900, і на момент публікації становить $ 2787.

 

джерело

Переглядів: 145 | | Теги: SegWit, UASF, BIP91, SegWit2X | Рейтинг: 5.0/1
СХОЖІ НОВИНИ
Всього коментарів: 0
avatar