Все про біткойн
Інвестиції в криптовалюту.Новини,події,курс,аналіз,факти.
Головна » ЄС планує ввести ідентифікацію всіх користувачів криптовалюти
15:15
ЄС планує ввести ідентифікацію всіх користувачів криптовалюти


Європейський Союз планує створити базу даних, в якій кожен криптовалютний гаманець буде прив'язаний до особистості свого власника. Після недавнього буму терористичних атак, ЄС серйозно турбуэться питаннями безпеки. Багато представників Євросоюзу впевнені, що значна частина фінансування терористів відбувається анонімно за допомогою біткойна, хоча недавні дослідження показали абсолютно зворотну картину.
Поточна ситуація з анонімністю дозволяє здійснювати платежі через криптовалютні гаманці без розкриття особистості. Однак якщо ЄС здійснить свої плани - це буде неможливо для законослухняних користувачів, але ніяк не вплине на терористів. Влада Євросоюзу зможуть прив'язати ID кожного користувача до кожної транзакції, досконалої "зареєстрованими гаманцями" всередині зони ЄС. Це стосується як вхідних, так і вихідних платежів.
Чи допоможе ідентифікація в боротьбі тероризмом в Європі?

Європейський уряд розцінює біткойн як засіб, що має середній рівень загрози використання терористами для створення хаосу в Європі. Річард Кіл (Richard Kohl), член ради директорів Bitcoin Wednesday, висловив свої думки з приводу того, чи допоможе прив'язка ID до гаманців знизити терористичну активність на території ЄС:
«Ймовірно, цей крок не матиме бажаного дії. Створюється відчуття, що терористична загроза використовується як виправдання для захоплення криптовалютної сфери. Необхідно більш ретельне дослідження, яке доведе, що терористи користуються криптовалютою більше, ніж іншими платіжними засобами. На поточний момент відсутність подібних доказів наводить на думку, що традиційні фінансові інструменти в більшій пошані у злочинців і терористів. Можливо, більш ефективним рішенням було б зосередження зусиль на охорону традиційних фінансових інструментів від незаконного використання ».


Вкрай цікаву думку з приводу реакції користувачів криптовалюти на рішення ЄС висловив Кумар Гура (Kumar Gaurav), засновник блокчейновой P2P платформи Cashaa:
«Прив'язка ID користувачів до гаманця - хороший хід, який дозволить швидко відслідковувати рух криптовалюти. Очевидно, що тих, хто в першу чергу шукає анонімності, подібна дія навряд чи порадує. Проте в той же час, це дозволить уникнути зловживання криптовалютою ».
Можливо, порівняння адресів в мережі біткойна з особистостями громадян Євросоюзу допоможе легалізації криптовалюти в ЄС, а також дозволить ввести більш-менш адекватне оподаткування операцій в блокчейні. Але з точки зору заявленої мети боротьби з тероризмом ці заходи тільки на деякий час заспокоять регуляторів, створюючи видимість вирішення проблеми, але проти реальних зловживань виявляться неефективними. У перспективі все це,змушені будуть визнати навіть європейські чиновники.
Недоліки подібного рішення

Схоже, що автори цієї ідеї дуже слабо уявляють собі, як функціонує криптовалюта. Навіть якщо їм вдасться порахувати і відокремити транзакції зареєстрованих користувачів, наприклад, це ніяк не допоможе ідентифікувати тих, хто не побажає зареєструватися добровільно. І повністю фантастичною виглядає спроба відстежувати анонімних користувачів  криптовалюта і тих, хто використовує шифрування свого мережевого трафіку. Від людей, що займаються будь-якої незаконною діяльністю, важко очікувати повної безладності в питаннях особистої безпеки. І це розуміють більшість тих, хто працює з криптовалютою професійно.
Наприклад, Пітер Трчек (Peter Trček), президент і співзасновник словацької компанії Bitnik, висловив свою думку з приводу головних недоліків прив'язки гаманця до ID користувача:
«Ефективна прив'язка ID звичайних користувачів до гаманців - нереалізована дія, яку практично неможливо здійснити. Середньостатистичний користувач має кошти в декількох криптовалютах і використовує кілька різних гаманців.
При цьому для бізнесу в подібному кроці недоліків практично немає, можна навіть знайти в цьому користь. Можливо, скоро адреси криптогаманців будуть вказуватися поруч з банківським рахунком під час реєстрації бізнесу. Звичайно влада може змусити популярні веб-гаманці і додатки відповідати вимогам політики ЗСК (Знай свого клієнта - Know Your Customer). Однак вони не в їх силах заборонити користувачам створювати гаманці іншими способами. Рано чи пізно ЄС матиме достатньо інформації про криптовалюту, щоб зрозуміти, що їхні плани абсолютно нереалістичні ».

джерело

Переглядів: 119 | | Теги: Криптовалюта, Європейський Союз, ідентифікація | Рейтинг: 3.0/1
СХОЖІ НОВИНИ
Всього коментарів: 0
avatar