Все про біткойн
Інвестиції в криптовалюту.Новини,події,курс,аналіз,факти.
Головна » Emercoin пропонує автомобільний реєстр на блокчейні
02:17
Emercoin пропонує автомобільний реєстр на блокчейні


Зараз в світі набирають популярність інтернет-рішення, які використовують в своїй основі технології блокчейна. Спочатку блокчейн став популярний завдяки криптовалюті біткойн - децентралізованій платіжній системі, яка нікому не належить, а транзакції усередині якої не зав'язані на існуючі банківські системи.
Але по суті блокчейн - це не тільки спосіб обміну грошовими транзакціями. Це розподілена, захищена база даних, яку неможливо підробити, видалити або змінити заднім числом. З цього її властивості випливає цілий ряд можливостей і цікавих сервісів, де важлива достовірність і принципова незмінність даних. Блокчейн Емеркойна дозволяє записувати до своїх до 20 КБ даних будь-якого типу. Цього цілком достатньо, щоб зберігати дані про автомобілі, земельні ділянки тощо
Створення реєстру автомобілів - це спроба показати наочно, як працюють реєстри на блокчейні. Для кінцевих користувачів подібні сервіси можуть принести величезну користь. Завдяки їм можна буде простежити повну історію автомобіля: зміну власників, страхові випадки, проходження ТО і т.п., а значить і захиститися від дій шахраїв.
Розроблене командою Emercoin рішення має ряд беззаперечних переваг. Блокчейн децентралізований і практично невразливий для хакерських атак. Оскільки інформація зберігається децентралізовано, не потрібно створення серверної інфраструктури, що само по собі вже економить величезну кількість коштів. А в умовах великої кількості автомобілів в країні, створення окремої спеціалізованої бази даних та інфраструктури для її підтримки вимагало б відчутних витрат.
Блокчейн може працювати офлайн, тобто вся інформація про автомобіль доступна завжди, в незалежності від того є інтернет чи ні. При цьому, щоб вона була актуальною, потрібно періодична синхронізація бази даних.
Внесення інформації про кожному автомобілю в країні в блокчейні може практично повністю вирішити питання викрадень автомобілів. Якщо вносити в базу не тільки VIN номер автомобіля, а ще й номер двигуна і номер кузова, то сукупність усіх цих даних зробить безглуздим викрадення авто для подальшого перепродажу, та й продаж на запчастини стає проблематичною.
Також внесення інформації в блокчейн дозволить сильно ускладнити життя недобросовісним продавцям, скручують лічильники пробігу.
При купівлі вживаного автомобіля, потенційний покупець може перевірити за допомогою онлайн-сервісу актуальність інформації про авто. Наприклад, скільки було аварій, де і скільки автомобіль був в експлуатації. При цьому персональні дані власника можуть бути приховані.
На основі цієї системи можна буде об'єднати бази даних ДАІ і страховиків і нарешті вирішити проблеми з підробленими полісами автоцивілки, складністю їх отримання і т.д.
Реалізація даного проекту планується в одній з прибалтійських країн. Інтерес також проявляють державні і приватні компанії з Росії та Білорусі. Рішення може бути корисним не тільки державі, але й виробникам автомобілів.

джерело

Переглядів: 96 | | Теги: Emercoin, реєстри, Блокчейн | Рейтинг: 3.0/1
СХОЖІ НОВИНИ
Всього коментарів: 0
avatar