Все про біткойн
Інвестиції в криптовалюту.Новини,події,курс,аналіз,факти.
Головна » День Форка : що буде з біткойном 1 серпня
14:34
День Форка : що буде з біткойном 1 серпня

День 1 серпня 2017 року за останні місяці протистояння навколо SegWit був широко розрекламований в ЗМІ, соціальних мережах і висловлюваннях популярних в співтоваристві людей, як вирішальний день для мережі біткойна. Пізніші події, в першу чергу активація BIP91, тобто реалізація першої частини угоди SegWit2x, значно змінили стан речей. Однак, до дати 1 серпня досі зберігається підвищена увага, підживлююча численними припущеннями, прогнозами і позицією деяких великих гравців індустрії. Тепер, коли до "години Х" залишається трохи більше трьох днів, можна більш впевнено прогнозувати, що насправді може статися в цей день, а що вже не відбудеться.

BIP91 зробив свою справу

Вперше 1 серпня, як дата можливого розколу мережі виникла в перших числах березня, коли ситуація з активацією SegWit остаточно зайшла в глухий кут і з'явилася пропозиція так званого UASF (BIP148) - псевдо-софтфорка, який в разі активації гарантував поділ блокчейна біткойна на два несумісних ланцюжка. Навколо цієї пропозиції розгорнулася широка дискусія, і він отримав повну або часткову підтримку певної частини спільноти, в тому числі великих пулів і компаній, таких як Bitfury, BTCC, Slush, Coinbase та інших. До кінця травня, тобто до дня підписання Нью-Йоркської угоди, UASF міг розраховувати на 10-15% частки хешрейта майнерів і підтримку декількох великих і безлічі невеликих криптовалютних компаній - від бірж і операторів гаманців до розробників сервісів і виробників обладнання. На тлі такої ж наполегливої ​​позиції прихильників Bitcoin Unlimited (пізніше Emergent Consensus), загроза для біткойна ставала все більш реальною.

Однак, прийняття угоди про SegWit2x (BIP91), що передбачає активацію SegWit з подальшим збільшенням розміру блоку, значно змінило картину. Переважна більшість майнерів підтримали це рішення, і BIP91 був активований, що фактично гарантувало прийняття SegWit і тим самим виключило загрозу роздвоєння блокчейна внаслідок UASF.

UASF НЕ буде

Напрошується питання - чому альтернативна пропозиція SegWit2x робить UASF повністю непотрібним, і навіть технічно виключає його активацію? Багато писали про те, що UASF буде активований, якщо до 1 серпня не відбудеться активація SegWit. Але таке формулювання не відповідає дійсності.

Відповідно до документації UASF, в разі своєї активації, вузли з включеним UASF з 1 серпня почали б відкидати блоки, в яких не підтверджується готовність до активації SegWit згідно оригінальному BIP141. Однак, перша частина пропозиції SegWit2x, відома як BIP91, ... робить точно те ж саме!

Як не дивно, часто протиставляються один одному некомпетентними людьми BIP91 і BIP148 виконують одну і ту ж задачу - активують SegWit через оригінальний механізм BIP141, але різними методами. BIP148 робить це через голосування вузлів, примушуючи майнерів підтримати SegWit, в той час як BIP91 активується через голосування майнерів, змушуючи вузли та «незгодних» майнерів, якщо такі будуть, оновити свій клієнт мережі біткойна до версії, що підтримує SegWit. Саме це і сталося 23 липня, в день активації BIP91. З цього дня в основному ланцюзі приймаються тільки блоки з підтримкою BIP141, а це значить, що UASF не буде, так як немає головної причини для його активації - блоків без "біта версії 1", що сигналізує про готовність майнерів підтримати активацію BIP141.

Відлік для SegWit запущений

Після того, як був активований BIP91,  наступною за цією подією перерахунку складності, що стався вчора, почався відлік для фіксації (lock-in) самої технології Segregated Witness - цієї події її прихильники очікують вже другий рік.

Зараз, при 100% підтримки айнерів, ця подія виглядає практично неминучою, якщо не станеться якогось форс-мажору, здатного змінити позицію майнерів.

Період фіксації закінчиться 9 або 10 серпня (точний час залежить від зміни потужностей хешування в цьому періоді), і слідом за ним почнеться період безпосередньої активації, по закінченню якого, ймовірно 23 або 24 серпня, правила SegWit вступлять в силу в основній мережі біткойна і таким чином трирічне протистояння навколо методів масштабування мережі завершиться в основній своїй частині. Однак, слід нагадати, що через три місяці після активації SegWit намічений хардфорк зі збільшенням розміру блоку, може знову загострити відносини в суспільстві, до чого вже з'являються перші передумови.

Відразу відзначимо, що описаний нижче хардфорк UAHF не слугуватиме такою подією, так як він відколеться від основного ланцюга і по суті створить окремий альткойн зі своїм блокчейном, тобто не вплине на хід голосування. 

UAHF буде

Спочатку UAHF (User Activated Hard Fork), готувався великими китайськими майнерами, в першу чергу Bitmain і ViaBTC, як захід протидії UASF. Він був покликаний згуртувати всіх противників переходу від консенсусу майнерів до консенсусу вузлів, який несе в собі потенційну небезпеку передачі контролю над мережею біткойнів в руки ботнетів, а точніше керуючих ними угруповувань, а попутно позбавить майнерів можливості впливати на прийняття рішень щодо зміни протоколу біткойна.

Активація BIP91, що скасовує виконання UASF, зробила UAHF фактично непотрібним, і Bitmain підтвердив свою готовність подальшої підтримки SegWit2x. Однак компанія ViaBTC, зараз керує власною криптовалютною біржею і одним з найбільших майнінгових пулів, завжди відрізнялася найбільш радикальною позицією в дискусії про масштабування біткойна. 25 липня ViaBTC оголосила, що проведе хардфорк в будь-якому випадку, навіть якщо активації UASF не відбудеться. Іншими словами, мережа біткойна все ж очікує неминучий розкол, але це буде не боротьба за один блокчейн, а створення самостійного альткойна, тому він по суті не загрожує стабільності мережі і може викликати тільки тимчасові незручності в перші години після хардфорка.

UAHF її потрібно активувати 1 серпня близько 12:00 UTC, тобто 15:00 за київським часом.

Bitcoin Cash, він же ABC і BCC

Щоб відокремити свій блокчейн від біткойна, ViaBTC дала йому нове ім'я - Bitcoin Cash, відповідно біткойн(BTC) токен цієї мережі отримав скорочення BCC. Програмне забезпечення, на якому буде працювати Bitcoin Cash, названо Bitcoin ABC. Воно буде відповідати Bitcoin Core за винятком деяких деталей: в ньому не буде SegWit і Replace-by-Fee (RBF), а граничний розмір блоку буде збільшений відразу до 8 Мб. Щоб забезпечити «безпечне розлучення» з біткойном, в Bitcoin ABC передбачений захист від дублювання транзакцій. 

Хто підтримує BCC

Майнери та інші представники криптовалютної спільноти продовжують публікувати думки про підтримку токена Bitcoin Cash (BCC), який з'явиться в разі проведення UAHF.

Так, китайська біржа Huobi висловила повну підтримку BCC.

«BCC - це цифровий актив, що генерується програмним забезпеченням клієнта Bitcoin ABC - повномасштабної реалізації протоколу біткойна, який не підтримує спірний код SegWit, замінивши його простим, розумним, регульованим рішенням», -пояснив представник біржі.

Ще дві великі біржі - Bittrex і Bitfinex - після хардфорка зарахують на баланси користувачів суми BCC, аналогічні наявним у них сумам в біткойнах, а також відкриють торгівлю цією криптовалютою.

Криптовалютний гаманець Electrum більш стриманий у висловах. Він звертає увагу на технічні труднощі в підтримці «менш безпечних» правил видобутку BCC.

«Electrum зможе підтримати BCC, змінюючи правила, які ми використовуємо для перевірки блоків і створення транзакцій. Є вже Форки Electrum, які це роблять ».

За словами представників Electrum, компанія незадоволена використанням її логотипу на веб-сайті BCC, оскільки це означає схвалення хардфорка.

«Ми не згодні з використанням імені Electrum в контексті хардфорка біткойна, тому що це передбачає, що ми підтримуємо його», - підкреслює компанія.

Китайський виробник майнінгового обладнання і оператор найбільшого в мережі біткойн пулу Antpool, Bitmain, називає BCC «планом на випадок непередбачених обставин». Але оскільки UASF вже не буде, компанія не стане переносити свої потужності в майнінг BCC.

Bitmain не виключає, що за певних умов може підтримати BCC, однак підкреслює, що підтримує активацію SegWit і свій намір реалізувати SegWit2x.

На даний момент з великих майнерів, BCC підтримує тільки пул ViaBTC, що володіє досить солідною потужністю, близько 8-10% мережі. Яка її частина буде перенесена до нового блокчейну, поки невідомо. Після хардфорка, якщо BCC виживе і його курс не впаде - ймовірно, в цю мережу можуть перейти і інші майнери, яких не влаштовує їх дохід при видобутку біткойна. Крім того, хардфорк викличе зниження хешрейта в блокчейні біткойна, що означає падіння складності, як мінімум, на період одного перерахунку.

Що робити користувачам

Отже, хардфорк (UAHF), 1 серпня відбудеться в будь-якому випадку. Однак, якщо все пройде за планом, він не викличе потрясінь в роботі мережі, і ризик втрати біткойнів, що лежать в гаманцях, можна вважати нульовим. Що ж робити користувачеві біткойна, який хоче зберегти свої гроші (а краще і примножити їх) в цьому вирі софтфорків і хардфорків? В першу чергу, не піддаватися паніці.

Якщо ви тримаєте свої біткойни в локальному гаманці, тобто повністю контролюєте закриті ключі (private keys) від нього, то вашим біткойнам абсолютно нічого не загрожує. Якщо ж вони знаходяться на біржі або в онлайн-гаманці, то тут можуть бути нюанси, так як рішення за вас буде приймати оператор гаманця або біржі. Для збереження повної свободи дій слід вивести свої біткойни в локальний гаманець (не обов'язково повний вузол, досить і «легкої» або SPV-версії гаманця) і зробити резервну копію закритих ключів.

Наступний нюанс - отримання «безкоштовних» монет Bitcoin Cash. У минулому році, при роздвоєнні блокчейна Ефіріума після хардфорка і появи Bitcoin Classic, всі користувачі Ефіріума отримали можливість абсолютно без витрат отримати еквівалентну кількість монет ETC, просто імпортувавши свої ключі в гаманець Ethereum Classic. Те ж саме повинно відбутися і в разі появи Bitcoin Cash, як ФОРКА біткойна. Після проведення хардфорка, всі користувачі біткойна  також зможуть завантажити гаманець Bitcoin ABC і імпортувати в нього свої ключі, таким чином отримавши стільки ж BCC, скільки у них було BTC перед хардфорком. Якщо біржовий курс BCC залишиться досить високим, таким чином можна абсолютно безкоштовно отримати надбавку до капіталу. Цей шанс, можливо, і став однією з причин сьогоднішнього зростання біткойна.

Відправлення та отримання транзакцій

Якщо ви не можете зберігати "пасивний" режим протягом періоду нестабільності, і будете змушені приймати або відправляти транзакції, то доведеться прийняти деякі запобіжні заходи.

Ризики при здійсненні транзакції для відправника мінімальні, так як він в будь-якому випадку розлучається з грошима. А якщо транзакція не буде підтверджена, то її можна буде відправити повторно. Що стосується одержувача, тут є більш суттєві ризики.

Розглянемо три основні варіанти, які можуть статися під час проведення транзакцій в біткойні під час поділу мережі після UAHF:

Транзакція була додана в блок і підтвердилася в обох мережах. У цьому випадку ні відправнику, ні одержувачу не варто турбуватися: у обох мережах відправник відправить, а одержувач отримає одну і ту ж суму як в BTC, так і в BCC.

Транзакція підтвердилася в одній мережі, але не підтвердилася в інший. В цьому випадку, сторонам платежу доведеться домовлятися і погоджувати свої дії. Припустимо, якщо транзакція підтвердилася в BTC, але не пройшла в BCC, то одержувачу необхідно повідомити відправника, в якому з блокчейнів (або в обох) йому необхідно отримати платіж. Якщо йому не потрібні маркери BCC, то питання можна вважати закритим. Якщо ж одержувачу потрібні і BCC, то найкращим варіантом буде дочекатися остаточного поділу блокчейнів і повторно відправити транзакцію в BCC після того, як витрачена сума повернеться в гаманець відправника. Саме в такій ситуації одержувачу транзакції слід проявляти максимальну обережність, особливо якщо відправник йому невідомий. Одержувачу необхідно чекати, як мінімум, звичайних шести підтверджень в мережі BTC, але по можливості їх кількість варто збільшити хоча б в 2-3 рази. Що ж стосується мережі BCC, слабшої а тому і більш схильною до можливостей шахрайства, слід зачекати не менше доби, а в найкращому варіанті - й зовсім відкласти дії, пов'язані з цим платежем (наприклад, відправлення товару або грошей) до повної стабілізації мережі BCC .

Транзакція не підтвердилася ні в одній з мереж. У цьому випадку, як і в першому, відправнику нічого не загрожує, тому що непідтверджена транзакція для блокчейна не існує, незалежно від кількості хардфорків. Після видалення транзакції з мемпулов майнера її можна буде провести повторно в потрібній мережі. Єдиною незручністю тут стане тривалий період очікування. Що ж стосується одержувача, то для нього єдиним необхідним заходом обережності є головне правило при роботі з криптовалютою - поки транзакція не підтверджена, її не можна вважати завершеною.

Отже, єдине, що може загрожувати користувачеві під час хардфорка 1 серпня - це можливість бути ошуканим при здійсненні транзакцій. При проходженні звичайними правилами безпеки, яких повинен дотримуватися будь-який біткойнер - вашим грошам нічого не загрожує, якщо ви контролюєте ключі від свого гаманця. А на «роздвоєнні» монет, якщо не забути провести її, можна навіть заробити. Тому, не варто боятися 1 серпня - цей день, ймовірно, стане днем ​​народження чергового альткойна, але мережі біткойна і його користувачам він нічим не загрожує.

 

джерело 
 

Переглядів: 274 | | Теги: 1 серпня, майнери, SegWit, Біткойн, хардфорк | Рейтинг: 5.0/1
СХОЖІ НОВИНИ
Всього коментарів: 0
avatar