Все про біткойн
Інвестиції в криптовалюту.Новини,події,курс,аналіз,факти.
Головна » Через вразливість в програмному коді  Bitcoin Unlimited, в результаті атаки з ладу вийшло 70% вузлів
18:27
Через вразливість в програмному коді  Bitcoin Unlimited, в результаті атаки з ладу вийшло 70% вузлів

Майже 70% всіх вузлів, що працюють під управлінням альтернативного клієнта Bitcoin Unlimited, відключилися після того, як з'явилося повідомлення про помилку в коді. Помилка розкрила вразливість, завдяки якій деякі види повідомлень, що посилаються вузлам, можуть викликати їх відключення.

Вузли мережі відповідають за перевірку транзакцій в блокчейні, зберігаючи копії всієї історії транзакцій, тобто забезпечують дотримання правил в децентралізованій мережі.

Спочатку проблема була описана на GitHub розробником Bitcoin Unlimited Пітером Чіппером (Peter Tschipper). Потім подробиці поширилися по соціальним мережам, викликавши широкий резонанс як серед прихильників, так і критиків проекту. Ця дискусія і акцентування уваги на проблемі  привели до використання експлойта, яке призвело до масового переривання роботи вузлів. Після цього розробники Bitcoin Unlimited почали готувати патч, який дозволить виправити помилку.

Згідно з даними Coin.Dance, під час атаки кількість вузлів Bitcoin Unlimited, що знаходяться онлайн, знизилося до 252. Сайт Bitnodes в той же час фіксував максимальну кількість в 265 вузлів онлайн. За даними Coin.Dance, до спаду кількість вузлів досягало 780, на момент публікації велика частина вузлів вже прийшла до ладу. 

Найцікавіше в цій історії те, що атака сталася в короткий період між публікацією інформації про уразливості самими розробниками BU, і виходом патча з виправленнями.

Через кілька годин після атаки, розробники Bitcoin Unlimited опублікували нову версію клієнта 1.0.1.1, що містить виправлення експлойта. Прихильники проекту звинувачують в організації атаки розробників Bitcoin Core, які "хочуть перемогти за всяку ціну". Очевидно, суперечка і взаємні звинувачення затягнуться надовго, але, наймовірніше, цей інцидент не зробить істотного впливу на мережу і біржовий курс біткойна.

В цілому, в глобальну мережу біткойна входить близько 6 000 вузлів. При цьому, враховуються тільки ті вузли, які здатні брати участь в поширенні транзакцій, тобто в яких є повна копія блокчейна.

Bitcoin Unlimited має серйозну підтримку серед учасників спільноти, так і часто наражається на гостру критику. Його прихильники вважають, що Bitcoin Unlimited забезпечує єдиний безпечний шлях до масштабування мережі, тоді як противники звинувачують проект в спробі узурпації влади, а підхід до збільшення розміру блоку - провідним до централізації мережі через падіння кількості повних вузлів.

джерело 

Переглядів: 117 | | Теги: атака, нод, Bitcoin Unlimited, вузли | Рейтинг: 4.0/1
СХОЖІ НОВИНИ
Всього коментарів: 0
avatar