Все про біткойн
Інвестиції в криптовалюту.Новини,події,курс,аналіз,факти.
Головна » Bosch, Cisco, Gemalto і інші: технологічні гіганти створюють протокол Blockchain-IoT
15:51
Bosch, Cisco, Gemalto і інші: технологічні гіганти створюють протокол Blockchain-IoT


Інтернет речей (IoT) - це велика мережа пов'язаних між собою автономних пристроїв, яка поступово перетворюється в незамінний компонент навколишнього нас технологічної інфраструктури, що несе в собі одночасно величезний потенціал і великий ризик.
З одного боку, перехід віl «німих» пристроїв до «розумних» кардинально змінює наші уявлення про автоматизацію і реакції оточуючих нас предметів: самостійно пересуваються автомобілі, квартири, які перетворюються в саморегулюючу середу, і побутова техніка, автоматично підлаштовується під смаки свого господаря.
З іншого боку, будь-який приєднаний пристрій автоматично стає новою мішенню атак зловмисників, відповідно, з'являються проблеми, пов'язані зі збільшенням кількості пристроїв IoT, використовуваних в якості інструментів спостереження або в ботнетах.
На цьому тлі дуже актуальна новина про об'єднання кількох найбільших виробників обладнання та програмного забезпечення з стартапами блокчейна для розробки протоколу, який з'єднає пристрої IoT з технологією блокчейна. Засновниками консорціуму стали три компанії - Cisco, Bosch і Foxconn.
Ідея об'єднання народилася на заході New Horizons - саміті, присвяченому обговоренню блокчейна і інтернету речей, який відбувся в грудні 2016 року в місті Берклі, Каліфорнія.
Інтерес до Інтернету речей вже продемонстрували кілька великих корпорацій. Так, в останньому річному звіті компанії Bosch під назвою «Simply.Connected» йдеться про плани стати «однією з провідних світових компаній в IoT», а виробник мережевого устаткування Cisco заявляє про своє провідному становищі на ринку сумісних з IoT мереж.
З іншого боку, виробники електроніки - наприклад, компанія Foxconn - історично ніяк не пов'язані з даною галуззю. Що ж змусило їх об'єднатися зі стартапами блокчейна?


Необхідність довіри

Інтерес великих виробників до блокчейну пов'язаний насамперед з ланцюгами поставок, де криптографічні підписи можна використовувати для підтвердження автентичності товарів на всіх етапах транспортування.
Підтвердження достовірності з'єднаних з інтернетом пристроїв набуває для їх виробників особливого значення, оскільки вони будуть відправляти і отримувати дані через мережу. Навіть при відсутності сумнівів в достовірності пристроїв, об'єктивність даних, що необхідно підтверджувати; саме тут може виявитися корисним перевага підписання і підтвердження даних на кожному етапі шляху.
Одним з великих учасників консорціуму є провайдер інтернет-безпеки Gemalto - компанія, яка останні десять років займається питаннями безпечної міжкомпьютерної взаємодії, а зараз застосовує цей досвід у галузі блокчейна.
Технічний директор Gemalto Джо Піндар (Joe Pindar) говорить, що вони мають намір створити абстрактний шар з основних функцій, які можуть виявитися затребуваними продавцями пристроїв IoT - наприклад, реєстрація нових пристроїв або зміна власника.
В результаті, після реалізації протоколу нові стартапи зможуть створювати на ньому продукти, не витрачаючи кожен раз час на розробку індивідуальних рішень.


Після штрих-коду

За словами керівника компанії Chronicled, Райана Орра (Ryan Orr), розробку протоколу блокчейн / IoT можна вважати черговим етапом технологічного шляху, на початку якого штрих-код - оригінальний цифровий ідентифікатор продукту. Крім ідентифікаторів продуктів, консорціум також бачить великий потенціал в протоколі, який з'єднає Інтернет речей з функціоналом смарт-контрактів.
Ще один член консорціуму, розробник TheDAO компанія Slock.it, займається сценаріями, спрямованими на забезпечення сервісів розподіленої економіки без залучення посередників: наприклад, використання смарт-контрактів і замку, що має з'єднання з інтернетом, щоб пустити гостей в квартиру через сервіс на зразок Airbnb.
Представник Bosch Software Innovations Дірк Слама (Dirk Slama) говорить:
«Ми бачимо величезний потенціал в промислових сценаріях використання додатків блокчейна. Здатність створити захищену історію виробництва, переміщення і підтримки продуктів в складних мережах з безліччю учасників є дуже важливою функцією. Вона повинна підтримуватися інфраструктурою розподіленого блокчейна і інтегрованого Інтернету речей ».
Учасники новоспеченого проекту налаштовані оптимістично і очікують швидких результатів.
Як говорить Орр: «Не здивуюся, якщо в найближчі 12 місяців з цього сформується дюжина нових пілотних проектів».

джерело

Переглядів: 112 | | Теги: Internet of Things, Blockchain, Standards | Рейтинг: 4.0/1
СХОЖІ НОВИНИ
Всього коментарів: 0
avatar