Все про біткойн
Інвестиції в криптовалюту.Новини,події,курс,аналіз,факти.
Головна » Блокчейн і електронний підпис замінять в Україні нотаріат
12:00
Блокчейн і електронний підпис замінять в Україні нотаріат

В Верховну Раду України внесено на розгляд поправки до закону «Про електронні документи та електронний документообіг», які передбачають використання електронного підпису і рішень на основі технології блокчейн в нотаріальній діяльності.

Поправки увійшли в пакет розглянутих змін з новим Проектом Закону про електронні довірені послуги, який зараз перебуває в комітетах парламенту на доопрацювання до повторного читання.

За словами Олексія Конашевича(автор поправок та експерт в області блокчейн-технологій і співзасновник проекту e-Vox), запропоновані доповнення до Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» звільняють від надмірної монополії нотаріусів над діями за посвідченням деяких документів в умовах розвинених загальнодоступних інформаційних технологій.

Доповнення до статті 8 Закону гарантує, що при наявності електронного документа, якщо він завірений вдосконаленим електронним підписом, більше не буде потрібно засвідчення справжності та вірності копії нотаріусом.

«Якщо ви підписали свій електронний документ цифровим підписом, то мається на увазі, що ви вже зробили дію, прирівняну до нотаріальної. Тут важливо звернути увагу на те, що це не означає, що угоди можна більше не завіряти нотаріально. Засвідчення підпису та завірення угоди нотаріусом - це дві різних дії. Поки що не йдеться про те, що можна буде квартиру продати по електронній пошті. Однак, гадаю, і це скоро можна буде зробити », - сказав Олексій Конашевич.

Він також зазначив, що з цього доповнення слід, що якщо документ був відсканований і завірений підписом, то такий електронний документ прирівнюється до нотаріальної завіреної копії.

«Тобто копії можна більше у нотаріуса не завіряти, а висилати через інтернет. Розуміючи, яка бюрократія в Україні, і що ці скан-копії просто ніхто не буде приймати, я також запропонував прийняти положення, прямо забороняє будь-кому не визнавати і не приймати такі електронні документи. Шах і мат », - додав Олексій.

Окремим пунктом в законопроекті прописані положення, які напевно припадуть до душі прихильникам рішень на основі блокчейна. Так, вони звільняють від необхідності звертатися до нотаріуса, щоб засвідчити час пред'явлення (публікації) документа, якщо документ або хеш-функція записані в мережі блокчейн. Також проект встановлює необхідність розробки стандарту публічної блокчейн-мережі.

«Проект закону далекий від ідеалу, але це перша реальна спроба щось змінити. Пакет змін повинен пройти схвалення комітетів парламенту і потрапити на друге читання. Якщо все вийде, то Україна буде першою країною, яка осмислила, навіщо їй потрібні нові технології - на них потрібно не дивитися, а впроваджувати в повсякденне життя. Крім цього, в країні вперше почнуть використовувати публічний блокчейн для нотаріату », - додав Олексій Конашевич.

Примітно, що на сьогоднішній день вже подано проект міжнародного стандарту ISO / TC 307 Blockchain and electronic distributed ledger technologies, який може стати основою для українського стандарту. При цьому функція хешування вже встановлена ​​національним стандартом ще в 2014 році

джерело 
 

Переглядів: 253 | | Теги: верховна рада, електронні документи, Україна, Блокчейн | Рейтинг: 5.0/1
СХОЖІ НОВИНИ
Всього коментарів: 0
avatar