Все про біткойн
Інвестиції в криптовалюту.Новини,події,курс,аналіз,факти.
Головна » Біткойн Майнінг - пенсійний план або втрачена можливість?
08:54
Біткойн Майнінг - пенсійний план або втрачена можливість?

Одним з найбільш привабливих аспектів біткойна є можливість створювати його буквально з нічого за допомогою процесу під назвою «Майнінг». Незважаючи на те, що це спрощений підхід, майнінг продовжує залишатися стимулом, який допомагає нам долучитися до «магічних інтернет-грошей» Сатоси Накамото. Але, чи зберіг майнінг свою привабливість для середньостатистичного користувача через вісім років після появи біткойна ?

ASIC-Майнер

Якщо середньостатистичним користувачем вважати володаря такого ж середньостатистичного комп'ютера, відповідь однозначно буде негативною. Епоха стандартних відеокарт давно пройшла. Майнінг на комп'ютері все ще можливий, проте ефективність процесу цілком залежить від кількості хеш в секунду, який може провести пристрій. Порівняйте: новий графічний процесор NVIDIA GeForce GTX 1080 можна "розігнати" до 4.4 гігахешей в секунду (Гх / с), а спеціалізований Antminer S9 працює на 14 терахешах в секунду (Тх / с). Тобто, продуктивність спеціалізованого пристрою вище майже в 3000 разів (з урахуванням їх вартості та енергоспоживання різниця буде "всього" в 100 разів).

Тобто, різниця між ігровими компонентами і спеціалізованими ASIC-майнерами просто величезна. З огляду на вартість електроенергії, майнінг на новітньому графічному процесорі супроводжується збитками, які складають приблизно 600 доларів в рік, в той час як Antminer S9 приносить близько 1000 доларів прибутку. З іншого боку, ціна S9 дуже висока (приблизно 2100 доларів, не рахуючи блоку живлення). Тобто індивідуальний майнінг практично ніколи себе не виправдовує.

Пули майнінгу

Одним з найбільш очевидних рішень є пули. Якщо гроші не проблема, покупка тисячі ASIC-Майнер і невеликого цеху для їх розміщення буде хорошим вкладенням, однак, працювати  поодинці все одно буде ризикованим заняттям.

Одиночний Майнінг - це в більшості випадків підприємство, засноване на везінні - свої плоди навіть з цехом майнерів він може принести через кілька місяців, але як ризики, так і прибутки будуть цілком ваші. Нагороди в пулі майнінгу не такі великі, однак більш регулярні. Пул може також підтримувати вбудоване в додаток управління балансом, в тому числі виведення коштів.

Так чи інакше, рішення про те, чи рухатися вам вперед як самотній мандрівник або приєднатися до пулу для спільного майнінгу, залежить від ваших фінансових можливостей і наявності доступу до обладнання. Якщо ви можете собі дозволити покупку тільки декількох пристроїв, єдиним варіантом буде робота в пулі.

Чи окупиться Майнінг?

Розраховуючи на довгострокові вкладення в майнінг, необхідно пам'ятати і про постійно зростаючої складності видобутку біткойна , яка зменшить ваші річні доходи в кілька разів, а значну їх частку "з'їсть" оплата електроенергії. Уже зараз окупність придбаних в роздріб ASIC-Майнер становить півтора-два роки, а при збереженні зростання складності вони можуть не окупитися ніколи.

Підводячи підсумок, скажімо, що заробляти на майнінгу біткойна можливо, однак для більшості людей це буде дуже дорогий бізнес, який вимагає істотних вкладень. І якщо у вас немає власного приміщення, щоб розмістити майнер, і доступу до дуже дешевої електроенергії або власного її джерела - то ризики ніколи не окупити вкладення вкрай високі, незважаючи на те, що біржовий курс біткойна з кожним роком тільки зростає, незважаючи на часті, але зазвичай короткочасні падіння.

І якщо ви вірите, що біткойн - це надійно і надовго, краще купити кілька біткойнів і зберігати гаманець в надійному місці. І, можливо, через багато років вони дійсно стануть хорошою добавкою до пенсії.

 

джерело

Переглядів: 321 | | Теги: пенсія, Майнінг, asic, Біткойн | Рейтинг: 5.0/1
СХОЖІ НОВИНИ
Всього коментарів: 0
avatar