Все про біткойн
Інвестиції в криптовалюту.Новини,події,курс,аналіз,факти.
Головна » Bitcoin Cash наздоганяє Bitcoin по хешрейту
14:06
Bitcoin Cash наздоганяє Bitcoin по хешрейту

 

Мережа Bitcoin Cash (BCH) після спекулятивного зльоту ціни  минулого тижня стала набагато активнішою. Кілька найбільших пулів в мережі біткойна - Antpool і BTC.com - почали майнить цей альткойн, а ViaBTC перевів на нього практично всю потужність. Крім того, до них приєдналися BitClub, F2Pool і Batpool. Сьогодні вже шість відомих пулів добувають BCH, а таємничому майнеру, який спочатку захопив понад 90% майнінгу Bitcoin Cash, зараз належить близько 42% мережі.

Цьому переходу майнерів належить кілька факторів, в першу чергу - сильно виросла минулого тижня ціна BCH, яка в піку становила 960 доларів, що на 19 серпня зробила видобуток BCH на 140% більш прибутковим в порівнянні з BTC. У понеділок ціна опустилася до 600 $, а зараз BCH торгується близько 700 $. По-друге, складність майнінгу BCH з моменту його появи 1 серпня безперервно падала, і зараз складає всього 7% від складності біткойна, при тому що його ціна тримається на рівні 0.17 - 0.18 BTC.

Це призвело до того, що дохід від видобутку BCH досі на 90% вище, ніж у BTC. Після хардфорка майнери Bitcoin Cash вже обробили близько 2800 блоків і продовжують наздоганяти BTC. Зараз різниця в висоті блоку менше 200, тоді як тиждень тому вона перевищувала 1000 блоків.

За даними пулу ViaBTC, зараз частка хешрейта BCH в порівнянні з хешрейтом мережі біткойна становить понад 67%, а в піках доходила до рекордних 75%. О першій годині видобувається до 50 блоків, тобто у вісім разів більше середньої величини, передбаченої протоколом (6 блоків в годину) !!

Це означає, що складність мережі BCH при найближчому перерахунку (ймовірно, вже сьогодні ввечері) може зрости більш ніж в 7 разів! Якщо ціна залишиться на колишньому рівні, а хешрейт незмінним або збільшиться, видобуток BTC знову стане в кілька разів більш вигідним, що призведе до зворотного перемикання майнерів на біткойн для збереження прибутку. В такому випадку, Bitcoin Cash знову залишиться з самими "вірними" майнерами, а час видобутку блоку в цій мережі збільшиться до години і більше. Зараз користувачі дуже уважно стежать за конкуренцією між двома блокчейнами, і така нестабільність не зіграє на користь BCH.

У цих перегонів майнерів є і зворотний ефект. Хешрейт BTC в останню добу значно знизився, і в мережі біткойна блоки зараз видобуваються майже вдвічі повільніше. Це означає, по-перше, що на найближчому перерахунку, який тепер віддаляється, складність впаде на 3-4%, що слугуватиме майнерам додатковим стимулом повернутися до біткойна. А по-друге, не слід забувати, що саме до цього перерахунку прив'язана активація SegWit, яку багато хто прогнозував 21 серпня (що спочатку було дуже оптимістично). Тепер же, з урахуванням повернення майнерів після перерахунку складності в Bitcoin Cash, найбільш реальним часом активації SegWit виглядає кінець дня 23 серпня за київським часом.

 

джерело 
 

Переглядів: 144 | | Теги: хешрейт, Майнінг, Bitcoin, Bitcoin Cash, пул, Блокчейн | Рейтинг: 5.0/1
СХОЖІ НОВИНИ
Всього коментарів: 0
avatar