Все про біткойн
Інвестиції в криптовалюту.Новини,події,курс,аналіз,факти.
Головна » Атака Сатани - в мережі виявлений сервіс по запуску вірусу-здирника
08:55
Атака Сатани - в мережі виявлений сервіс по запуску вірусу-здирника


У мережі виявлений онлайн-сервіс Satan, який дозволяє початківцям кіберзлочинцям заражати комп'ютери жертв вірусами-вимагачами. Про це повідомляє SecurityAffairs.

Сервіс ідентифікував незалежний фахівець з вивчення шкідливого програмного забезпечення @ Xylit0l.

 

Однією з особливостей сервісу є зміна розширення файлів з додаванням до їх назви .stn. Наприклад, зашифрований myfile.txt перетворюється в myfile.txt.stn. Після того, файли зашифровані, на робочому столі комп'ютера користувача створюється HTML-фал (HELP_DECRYPT_FILES.html) з повідомленням про вимогу викупу в біткойнах і інструкціями по здійсненню платежу.

 

В обмін на свої «послуги» розробники Satan просять 30% від отриманого викупу, в той час як сам сервіс має доброзичливий до користувача інтерфейс і дуже простий у використанні.

Однією з умов користування «Сатаною» є наявність у початківця хакера біткойн-гаманця. У призначеному для користувача угоді сервісу йдеться, що надійшов викуп надходить на рахунок клієнта, після чого адміністрація утримує майже третину суми у себе. При великій кількості платежів сума комісії з клієнта може зменшуватися.

Відомо, що сервіс використовує різні інструменти і алгоритми, які дозволяють обійти системи захисту деяких антивірусів. Крім того, розробники платформи активно оновлюють її.

Нагадаємо, що користувачі, навіть сплативши викуп здирникам, не отримують 100-процетного гарантії відновлення даних.

Раніше в січні стало відомо про атаку програм-вимагачів на неправильно сконфігуровані бази даних MongoDB з відкритим вихідним кодом.

джерело

Переглядів: 165 | | Теги: безпека, хакери, вимагачі біткойнів | Рейтинг: 3.0/1
СХОЖІ НОВИНИ
Всього коментарів: 0
avatar