Все про біткойн
Інвестиції в криптовалюту.Новини,події,курс,аналіз,факти.
Головна » 7 способів вкрасти ваші біткойни
04:54
7 способів вкрасти ваші біткойни

Одна з головних особливостей біткойна полягає в тому, що кожен власник криптовалюти сам несе відповідальність за свої фінанси. Ніхто не може диктувати власнику біткойна , куди витратити гроші або кому їх відправити. Немає ніякої цензури, тільки повна фінансова свобода. Однак, за все потрібно платити. Якщо ви втратите свої біткойни, відіславши їх кому-то помилково або якщо вони будуть вкрадені, то повернути їх не вийде - кошти будуть втрачені назавжди.

Саме тому біткойн перетворився на притулок різних шахраїв. Кіберзлочинці стають все більш майстерними і знаходять все нові і нові шляхи і рішення, що дозволяють вкрасти чесно зароблені біткойни прямо у вас з-під носа. Ті, хто користується криптовалютою вже не перший рік, як правило, рідко стають жертвами шахраїв. Їх мета - нові користувачі, яких легко обдурити, пообіцявши швидке примноження капіталу в короткі терміни.

І це стає серйозною проблемою для біткойна. Незважаючи на те, що подібні шахрайства мають місце і у випадку з традиційними валютами, ніхто не буде відмовлятися від використання доларів тільки тому, що хтось був обдурений і втратив багато грошей. Однак у випадку з біткойном ситуація дещо інша - крадіжки коштів і шахрайства сприймаються деякими користувачами як недолік мережі і провокують їх до відмови від використання криптовалюти.

Нижче ми розповімо вам про сім найбільш популярних способах крадіжки біткойна - хто попереджений, той озброєний.

1. Програми-вимагачі

Один з найпопулярніших і прибуткових способів шахрайства - використання шкідливої ​​хакерської програми з вимогою викупу. Програми-вимагачі - аж ніяк не новий спосіб крадіжки, але біткойн зробив їх особливо популярними серед хакерів, завдяки високій ефективності своєї децентралізованої платіжної системи.

Програма-вимагач - це по суті вірус, який зашифровує частину або всі файли на комп'ютері. Потім програма пропонує власнику ПК заплатити певний викуп, після чого файли нібито будуть розшифровані.

Зазвичай жертвою подібних атак стають компанії або організації, які не можуть дозволити собі випасти з роботи надовго. Але не варто спокушатися - жертвою подібного шахрайства з легкістю може стати будь-який користувач, особливо той, хто не володіє необхідними знаннями. У більшості випадків, зашифровані такими програмами файли не піддаються самостійним дешифруванням.

Щоб не стати жертвою програми-здирника, не забувайте робити резервні копії важливих файлів, не відкривайте і не завантажуйте на свій комп'ютер підозрілі файли. Також має сенс витратитися на якісне антивірусне ПЗ - воно може заощадити вам купу нервів.

2. Фальшиві гаманці

Цей метод не такий популярний, проте вже чимало користувачів стали його жертвою. Фальшиві гаманці - це сайти або мобільні додатки, які виглядають так само, як і справжній гаманець (до того моменту, як у них з'являється шанс вкрасти ваші монети). Зазвичай ці гаманці використовують логотипи та назви існуючих гаманців, щоб обдурити користувачів.

Деякі фальшиві гаманці навіть з'являлися в App Store, успішно пройшовши його процедуру перевірки. Через подібні махінації страждають як справжні гаманці, чиє ім'я виявляється зганьбленим в результаті шахрайства, так і біткойн сам по собі.

Щоб захистити себе від цього виду шахрайства, завантажуйте гаманці тільки з надійних джерел, наприклад, офіційного сайту, і ретельно перевіряйте додатки, які ви встановлюєте з App Store або Play Market. Якщо якийсь додаток викликає серйозні сумніви, то не гріх звернутися за порадою до учасників спільноти, наприклад, на сайті Reddit або Bitcointalk.

3. Фішинг

Фішинг - широко поширений спосіб крадіжки інформації, заснований на соціальній інженерії. Є різні варіанти його реалізації, найчастіше для цих цілей використовуються електронна пошта і фальшиві веб-сайти. Шахраї намагаються змусити жертву поділитися з ними інформацією про їх біткойни, наприклад, просять вказати логін і пароль до онлайн-гаманцю. Часто подібні запити приходять в електронних повідомленнях, які виглядають як офіційний лист або за допомогою доменних імен, які дуже схожі на адресу цього сайту. Одним із прикладів подібного фішингу є фальшивий сайт blocklchain [.] Info

4. Фінансові піраміди

Так, фінансових пірамід вистачає і в біткойнах. В рамках такої схеми людям пропонують вкласти свої кошти і запросити своїх знайомих з тією ж метою. Нові інвестиції використовуються, щоб виконати зобов'язання по попереднім вкладенням - так триває аж до того моменту, як «бульбашка» не тріскається і все решта вкладників втрачають свої гроші.

Пірамідальні схеми можуть бути представлені в різних варіаціях, але мають одну спільну рису - вони хочуть отримати ваші монети і обіцяють великий і швидкий прибуток. Такі схеми набирають популярність в різних країнах, наприклад, в Індії, Гонконгу, Іспанії. Щоб не стати жертвою криптовалютної піраміди, потрібно просто триматися подалі від сайтів, які пропонують нереальний прибуткок після вкладення коштів - на зразок 1% в день, 100% в місяць і т.п. Уникайте будь-яких компаній, які толком не пояснюють, яким чином вони отримують прибуток.

5. Фальшиві криптовалюти

Одним з найвідоміших прикладів такого шахрайства можна назвати Onecoin. Користувачів переконували в тому, що вони купують справжню і успішну криптовалюту, коли по факту ніякого блокчейна або мережі Майнерів Onecoin не існувало і не згадувалося.

В рамках подібних схем часто монети продаються під виглядом різних освітніх послуг, або безглуздих пропозицій - наприклад, розділити свої монети, щоб подвоїти їх. Хоча такі пропозиції і звучать смішно, дуже багато користувачів вже стали жертвами фальшивих криптовалют.

Якщо ви шукаєте криптовалюту для інвестицій, вибирайте її з розумом і не вірте словам «розробників», які обіцяють, що ціна монети скоро збільшиться в кілька разів. Перед тим, як купувати будь-яку криптовалюту, перевірте, чи існує вона насправді на таких сайтах, як CryptoCompare або Coinmarketcap.

6. Шахрайські ICO

ICO або попередній продаж токенов - вид збору коштів, який став дуже популярний в криптовалютному співтоваристві останнім часом. Команда проекту запускає ICO, щоб продати випущені ними монети, приймаючи біткойни або інші популярні криптовалюти в якості оплати. Незважаючи на те, що ICO допомогли вже не одному справжньому проекту зібрати мільйони доларів за лічені години, слід ставитися до такого збору коштів уважно - шахраї не дрімають. Зовсім недавно було розкрито шахрайське ICO, що зібрало близько 10 мільйонів доларів.

 Не стати жертвою такого шахрайства буває непросто - іноді все виглядає дуже переконливо. Уважно перевіряйте інформацію на сайті проекту, пошукайте в інтернеті дані про власників компанії - часто навіть така проста перевірка допоможе уникнути помилки.

7. Шахрайство на біржах P2P

Цей вид шахрайства процвітає в рамках пірінгових бірж, таких як LocalBitcoins або Paxful. Ці P2P біржі дозволяють користувачам торгувати монетами між собою, використовуючи зовнішню платіжну систему, наприклад, PayPal або банківські карти. На відміну від біткойна , ці платіжні методи дозволяють оскаржувати вироблену транзакцію з різних причин. Шахраї зазвичай використовують такі біржі, щоб обчистити зламаний PayPal акаунт або банківську карту.

Щоб уникнути обману на P2P-біржах, продавайте свої біткойни тільки зареєстрованим торговцям і постарайтеся не використовувати методи оплати, що дозволяють оскаржувати транзакцію - PayPal і Skrill. Пам'ятайте, що тільки той, хто контролює свої приватні ключі, контролює свої біткойни.

Повний список шахрайських сайтів, пов'язаних з біткойном, ви можете подивитися тут.

джерело

Переглядів: 310 | | Теги: піраміда, шахраї, Біткойн, фішинг | Рейтинг: 5.0/1
СХОЖІ НОВИНИ
Всього коментарів: 0
avatar