Все про біткойн
Інвестиції в криптовалюту.Новини,події,курс,аналіз,факти.
Головна » 13 найгучніших падінь курсу біткойна
04:47
13 найгучніших падінь курсу біткойна

Біткойн, що вперше з'явився в 2009 році, сьогодні став найпопулярнішою цифровою валютою в світі, ринкова вартість якої зараз перевищує 15 мільярдів доларів. Однак, протягом більш ніж 8 років свого існування, біткойн бачив не тільки злети, але і падіння, але його шлях до успіху тільки починається.

Вважається, що Сатосі Накамото (Satoshi Nakamoto) почав працювати над ідеєю біткойна ще в 2007 році, проте вперше згадка про криптовалюту з'явилося тільки в листопаді 2008 року, коли Накамото опублікував документ «Bitcoin: Рівноправна пірінгова система електронних грошей» (Bitcoin: A Peer- to-Peer Electronic Cash System).

3 січня 2009 року ознаменувався появою нульового блоку (Genesis Block), а перша транзакція в блоці 170 відбулася 12 січня 2009 року між Сатоси і Хелом Фінні (Hal Finney), запустивши таким чином криптовалюту в оборот.

З тих пір, біткойн випробував на собі багато примх долі, включаючи неодноразові падіння в ціні. Нижче ми розповімо про ТОП-13 найбільш різких обвалів курсу біткойна.

2011: Злом Mt Gox

Одному з перших великих падінь біткойна зобов'язаний вже не існуючої біржі Mt Gox, що закрилася в 2014 році. Однак ще в 2011 вона цілком процвітала - саме тоді, 9 лютого 2011 року, біткойн вперше досяг паритету з доларом США і оцінювався в 1 долар за біткойн на біржі Mt Gox, і його ціна продовжувала зростати, до середині червня досягнувши майже 32 доларів. Проте 19 червня 2011 року, після злому Mt Gox, ціна на криптовалюту впала за лічені хвилини до декількох центів, і потім довго відновлювалася. На повернення курсу до цифр перед зломом потребувало багато місяців.

Лютий 2012: Paxum

Менш ніж через рік з біткойном сталася нова неприємність. Після того, як 11 лютого 2012 року обмінник Paxum відмовився працювати з біткойном, ціна на криптовалюту різко впала на два долари - зараз ця цифра виглядає смішно, але тоді вона склала третину ціни - вартість монети після падіння була близько 4 доларів.

Березень 2012: Linode

2012 рік продовжив удари по біткойну. Всього через кілька тижнів після історії з Paxum, 1 березня 2012 року ціна на біткойн, який тільки почав оговтуватися, знову впала, на цей раз до 4,89 доларів за BTC. Це сталося в результаті масової крадіжки криптовалюти на біржі Linode. Загальна ринкова капіталізація біткойна тоді становила трохи менше 230 000 доларів. 

Серпень 2012: Pirateat40

Ціна на криптовалюту знову почала зростати, незважаючи на невдачі в першому кварталі 2012 року. Однак в серпні біткойн чекав черговий обвал. Після того як Трендон Шейверс (Priate @ 40) припинив виплати в біткойнах за зобов'язаннями свого "інвестиційного фонду" Bitcoin Savings and Trust, ціна на криптовалюту різко впала на 3 долари і склала менше 11 доларів за BTC.

Квітень 2013: DDos-атака

Незважаючи на важкий для криптовалюти 2012 рік, вартість біткойна продовжувала неухильно зростати і навесні 2013 року перейшла стодолларовий кордон, завдяки дедалі зростаючого інтересу розростаючогося співтовариства. Але квітень 2013 року приніс біткойну нові проблеми - 10 числа криптовалюта обвалилася на 60 доларів - ціна за 1 BTC коливалася в районі 122 доларів. Це сталося після того, як з'явилося повідомлення про DDos-атаку на мережу.

Жовтень 2013: Арешт Росса Ульбріхта

Таємничий власник Silk Road, більше двох років переховувався від спецслужб, був заарештований 7 жовтня 2013 року. Поява цієї новини викликало моментальне обвалення курсу біткойна майже вдвічі - зі 120 до 70 доларів протягом години.

Однак, трейдери швидко оцінили позитивний аспект події - крах найбільшої кримінальної імперії, з якої асоціювалася криптовалюта. Менш ніж за добу ціна знову виросла вище 100 доларів, а нижня точка падіння в цей день стала мінімумом, нижче якого біткойн з тих пір не опускався.


Грудень 2013: Китайський заборона

Швидко оговтавшись від удару і піднявся в листопаді понад 1000 доларів Біткойн очікувало ще одне випробування - під завісу 2013 року Народний Банк Китаю заборонив біткойн-транзакції для фінансових організацій, що призвело до закономірного падіння ціни на криптовалюту, що склав більше 300 доларів за кілька днів. Завдяки китайській забороні, 2013 рік біткойн закінчив на цифрі 840 доларів.

Лютий 2014: Закриття Mt.Gox

У лютому 2014 року біткойн чекали відразу кілька неприємностей. Все почалося 7 числа, коли ціна на криптовалюту впала відразу на 100 доларів після того, як кілька великих бірж піддалися DDoS-атакам. Потім після палких дебатів між Майнерами і розробниками предметом яких став розмір блоку, ціна на криптовалюту знову впала, на цей раз на 30 доларів. Ну і завершився останній зимовий місяць сюрпризом від біржі Mt Gox, яка 24 лютого оголосила про своє закриття, спровокувавши падіння ціни на біткойн на 57 доларів. Після цього вартість біткойна склала близько 550 доларів.

Березень 2014: Сюрприз від Податкової служби

26 березня 2014 року Податкова служба США (IRS) зараховує біткойн до одного з видів власності. Це призводить до падіння ціни на криптовалюту в 150 доларів. Після рішення Податкової служби вартість одного біткойна становила 453 долара.

Серпень 2015: Реліз Bitcoin XT

Протягом 2015 року, ціна на криптовалюту продовжувала то падати, то рости, поступово знижуючись, але ніяких різких змін в ній не відбувалося до 19 серпня 2015 року. В цей день відбувся обвал на 45 доларів внаслідок релізу альтернативного клієнта Bitcoin XT, випуск якого став спробою вирішити проблеми масштабування мережі.

Січень 2016: Ефект Хірна

У січні 2016 Майк Хирн (Mike Hearn), колишній розробник Bitcoin Core і один з найвідоміших прихильників біткойна, заявив про системну кризу в біткойні і блокчейні, і передрік обвал ціни на криптовалюту. Ціна після цього і правда впала на 40 доларів, але цим ефект заяви Майка і закінчився. Незабаром ціна знову почала зростати.

Серпень 2016: Злом Bitfinex

Після того як стало відомо, що "невідомі хакери" викрали майже 120 000 BTC з біржі Bitfinex, біткойн звалився на 175 доларів. Це було найбільше пограбування в світі криптовалют після краху MtGox. Однак, Bitfinex змогла оговтатися і відновити роботу, і всього за півроку змогла повернути клієнтам значну частину боргу.

2017: І знову Китай

Після історії з Bitfinex вартість криптовалюти продовжувала зростати. Однак на самому початку цього року, а саме 5 січня, Народний банк Китаю завдав нового удару. Вартість одного біткойна різко впала на 31%, склавши 889 доларів, після того, як НБК ввів чергову заборону, пов'язану з оборотом криптовалюти.

Незважаючи на те, що шлях до успіху для біткойна залишається непростим, той факт, що криптовалюта витримала стільки випробувань, доводить її життєздатність і наявність великої кількості її прихильників, які продовжують вірити в успіх криптовалюти, незважаючи на періодичні невдачі.

джерело

Переглядів: 382 | | Теги: падіння, біржа, Біткойн | Рейтинг: 5.0/1
СХОЖІ НОВИНИ
Всього коментарів: 0
avatar